VIDEO Nestarnúci Jágr opäť zahviezdil: Florida víťazne aj pri absencii Barkova

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejový útočník Jaromír Jágr strelil v sobotňajšom zápase NHL šiesty gól v sezóne, na ďalšie prihral a pomohol Floride k výhre 6:2 v Dallase. Jágr bol vyhlásený druhou hviezdou zápasu.

Panterom sa tak podarila odplata za týždeň starú prehru s Dallasom 2:4, zároveň prerušili víťaznú sériu Stars, ktorá trvala päť zápasov. Veľkú zásluhu na tom má náhradný brankár Al Montoya, ktorý zneškodnil 33 z 35 striel domácich. "Al bol excelentný," pochválil ho tréner Gerard Gallant, ktorý nechal odpočívať tímovú jednotku Roberta Luongo. "Po smolnej teči pri prvom góle zavrel bránku a predviedol takých sedem osem kľúčových zákrokov," dodal Gallant.

Dallas išiel do vedenia už po dvoch minútach hry, keď Jamie Benn v presilovej hre usmernil korčúľ do bránky strelu Tylera Seguina. Ešte do konca prvej tretiny ale hostia skóre dvoma gólmi otočili a vďaka ďalším dvom trefám v druhej tretine odskočili do rozhodujúceho vedenia 4:1.

Jágr bol autorom vyrovnávacej bránky na 1:1 v 12. minúte, keď presnou strelou švihom zakončil únik dvoch na jedného. V rozhodujúcom momente mu síce puk skĺzol z čepele a Jágr sa dostal trošku z uhla, napriek tomu dokázal vypáliť a trafiť horný roh Lehtonenovej bránky. Štyridsaťtriročný veterán tak zaznamenal 728. gól v kariére a už mu chybaju len tri zásahy, aby v historickej tabuľke strelcov dohnal štvrtého Marcela Dionnea.

Pri absencii zraneného Aleksandera Barkova plnil úlohu centra v Jágrovej formáciu Nick Bjugstad a práve on v 14. minúte, aj keď číslo 68 v tú chvíľu nebolo na ľade, strelil druhý gól nie príliš prudkou ranou z medzikružia. U oboch gólov si pripísal asistenciu tradičné Jágrov parťák Jonathan Huberdeau. "Hral dnes výborne, to je bez debaty. Poctivo makal, bol skvelý," ocenil jeho prínos sám Jágr.

Český útočník potom v 22. minúte založil rýchly protiútok, zaviezol puk pozdĺž mantinelu z obranného až do útočného pásma, prihral ho Bjugstadovi, ten ho rýchlo prenechal rozbehnutému obrancovi Aaronovi Ekbladovi, ktorý svoju prvú trefou v sezóne zvýšil na 3:1. Zároveň predčasne vyhnal z bránky Dallasu Kariho Lehtonena.

Viac o téme: Jaromír Jágr Florida Panthers Dallas Stars