VIDEO Skvelý Laco vybojoval výhru po predĺžení: 11-gólové hokejové hody v Ufe

Ján LacoJán Laco Zdroj: SITA

MOSKVA - Hokejisti Sibiru Novosibirsk triumfovali v úvodnom pondelňajšom dueli KHL na ľade Metallurgu Novokuzneck 2:1. Tesným víťazstvom si upevnili postavenie lídra Východnej konferencie, Metallurg je na poslednej 14. priečke.

Barys Astana si poradil s moskovským Spartakom 4:3 po predĺžení. Slovenského gólmana Jána Laca prekonali počas 97 sekúnd Konstantin Glazačev, v presilovke z ľavého kruhu Hleb Klimenko a do prázdnej bránky doklepol Casey Wellmann. Domáci sa však z tejto ľadovej sprchy spamätali a do konca riadneho hracieho času stihli zásluhou Mika Lundina a Kevina Dallmana vyrovnať na 3:3. V predĺžení rozhodol o osude stretnutia Trjasunov.

Metallurg Novokuzneck - Sibir Novosibirsk 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 29. Kazakov - 50. Vorošilo, 59. V. Bobrov

Avangard Omsk - SKA Petrohrad 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Góly: 43. Sobotka - 13. Koskiranta, 46. Dadonov, 47. Kutejkin, 51. Lindström

Barys Astana - Spartak Moskva 4:3 po predĺžení (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)
Góly: 1. Puškariov, 36. Lundin, 42. Dallman, 62. Triasunov - 31. Glazačev, 32. Klimeno, 32. Wellman
Ján Laco (Astana) chytal celý zápas y kryl 19 z 22 striel

Metallurg Magnitogorsk - Amur Chabarovsk 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 6. Moziakin, 8. Osala, 46. Kosov

Salavat Julajev Ufa - Admiral Vladivostok 5:6 (2:3, 2:2, 1:1)
Góly: 9. a 23. D. Makarov, 17. Nesterov, 34. Loginov, 45. Omark - 5. Sajustov, 10. a 23. Blum, 28. Bartulis, 11. K. Makarov, 57. Gorškov

CSKA Moskva - Severstaľ Čerepovec 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Góly: 3. Ľubimov, 11. a 51. A. Radulov, 35. a 44. Platt, 36. Mamin - 33. Chochlov

Viac o téme: Ján Laco Barys Astana CHK Spartak Moskva
  • Zdroj: TASR, SITA