Dvaja futbalisti si trúfli na spiacu ženu: Ráno odleteli z krajiny, polícia im je v pätách

Andrey Da Silva Ventura a Lucas Domingues Piazon
Andrey Da Silva Ventura a Lucas Domingues Piazon

TORONTO - Polícia v kanadskom Toronte vo štvrtok vydala zatykače na dvoch brazílskych futbalistov obvinených zo sexuálneho napadnutia počas letných Panamerických hier. Dvadsaťdvaročný Andrey Da Silva Ventura a o rok mladší Lucas Domingues Piazon mali koncom júla sexuálne napadnúť 21-ročnú ženu.

Piazon, ktorý hrá futbal v Anglicku, obvinenia vehementne popiera. Aktuálne je na hosťovaní v Reading z omnoho známejšieho londýnskeho mužstva FC Chelsea. Ventura pôsobí na klubovej úrovni v rodnej Brazílii v tíme nižšej súťaže Botafogo FC. Brazílska futbalová konfederácia (CBF) dala ruky preč od celej situácie. "Sú to dospelí muži a ide o ich problém. V súčasnosti nie sú v našej pôsobnosti," uvádza sa v stanovisku CBF.

Dvojica futbalistov sa deň pred odletom z Kanady zoznámila s dvoma ženami v centre Toronta, neskôr sa štvorica presunula do súkromného domu. Muži mali 21-ročnú ženu sexuálne napadnúť počas spánku a po tomto incidente opustiť "bojisko" a odcestovať z krajiny. Podľa inšpektorky Joanny Beavenovej-Desjardinsovej je na Venturu vydaný zatykač na celonárodnej úrovni, u Piazona platí len v provincii Ontário. 

V súvislosti s tohtoročnými Panamerickými hrami v Toronte nejde o jediný sexuálny delikt brazílskych športovcov, dvadsaťsedemročný vodný pólista Thye Mattos Ventura Bezerra je obvinený zo sexuálneho napadnutie o päť rokov mladšej žeby v jej dome. 


Tagy: Toronto Andrey Da Silva Ventura Lucas Domingues Piazon

Zdroj:
SITA
Foto:
101greatgoals.com

DISKUSIA