VIDEO Real sa na domácej výhre nadrel, Barcelona triumfovala v Getafe

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v úvodnom stretnutí sobotňajšieho 10. kola Primera Division na domácom trávniku nad UD Las Palmas 3:1. V tabuľke potvrdili post lídra, druhá Barcelona má však po triumfe 2:0 na pôde Getafe rovnako 24 bodov.

"Biely balet" pod vedením trénera Rafaela Beniteza išiel rýchlo do vedenia po chladnokrvnom zakončení Isca už v 4. minúte a v 14. minúte už bolo 2:0. To ôsmym gólom v sezóne La Ligy zvýšil Cristiano Ronaldo, ktorý sa hodil do pekného centra Marcela a krásnou hlavičkou nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Las Palmas síce znížilo, ale v 43. minúte po peknej individuálnej akcii dal na konečných 3:1 Jese. Real má 24 bodov a túto sezónu v lige ešte neprehral.

Real Madrid - Las Palmas 3:1 (3:1)

Góly: 4. Isco, 14. C. Ronaldo, 43. Jesé Rodríguez - 38. Hernán

FC Villarreal - FC Sevilla 2:1 (1:0)
Góly: 25. Mario, 61. Bakambu - 76. Llorente, 16.730 divákov.

FC Valencia - UD Levante 3:0 (0:0)
Góly: 64. Paco (z 11 m), 72. Feghouli, 80. Bakkali, 39.053 divákov.

Getafe CF - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Góly: 37. Suarez, 58. Neymar