Góly Čajkovského a Cingeľa pomohli Sparte k triumfu: Dva zásahy Radivojeviča Libercu nestačili

Branko RadivojevičBranko Radivojevič Zdroj: hcbilitygri.cz

BRATISLAVA - Hokejisti HC VERVA Litvínov zdolali v úvodnom osemfinále druhej edície Ligy majstrov doma vlaňajšieho finalistu Frölundu Indians 2:1. Cenný triumf pre domácich zariadil v 56. minúte Robin Hanzl.

V ďalších utorňajších dueloch sa darilo fínskym tímom. Tappara Tampere zdolala doma obhajcu trofeje z premiérového ročníka súťaže Lulea Hockey 2:1. V drese švédskeho mužstva sa predstavili aj slovenskí reprezentanti Peter Cehlárik s Christiánom Jarošom, no bodovo sa nepresadili. Espoo Blues podčiarkol fínsku dominanciu víťazstvom 3:1 nad HV 71, TPS Turku si zasa poradilo s nórskym Storhamarom 4:3, hoci po úvodnej tretine duelu prehrávalo už 0:3.

Ani dva góly slovenského krídelníka Branka Radivojeviča nestačili Libercu na víťazstvo. Bílí Tygři prehrali doma s HC Davos 3:5, pričom do štatistík sa zapísali aj ďalší dvaja Slováci. Asistenciu si v domácom drese pripísal Michal Bakoš, v hosťujúcom zasa Jan Brejčák. Pred Jánom Lašákom dostal v bránke "tigrov" prednosť Marek Schwarz.

Dobrú východiskovú pozíciu na postup si vypracovala pražská Sparta. V utorok doma zdolala fínskeho šampióna Kärpät Oulu 4:2, o čo sa výraznou mierou pričinili aj slovenskí hokejisti. Obranca Michal Čajkovský spoločne s útočníkom Lukášom Cingeľom sa presadili strelecky, Andrej Kudrna asistoval.

HC VERVA Litvínov - Frölunda Indians 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 33. Kubát, 56. Hanzl - 42. Johnson

Tappara Tampere - Lulea Hockey 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 18. Rauhala, 48. Lajunen - 47. Mastomäki

Espoo Blues - HV 71 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Góly: 9. Sailio, 13. Somervuori, 39. Hirschovits - 21. Onerud

TPS Turku - Storhamar 4:3 (0:3, 3:0, 1:0)
Góly: 28. Ahtola, 31. Nummelin, 35. Siiki, 56. Pikkarainen - 13. Skadsdammen, 17. Zettergren, 20. Ronnild

Bílí Tygři Liberec - HC Davos 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
Góly: 15. RADIVOJEVIČ (BAKOŠ), 36. RADIVOJEVIČ, 60. Řepík - 7. Ambühl, 10. Simion (BREJČÁK), 19. Wieser, 39. Paulsson, 58. Ambühl

Sparta Praha - Kärpät Oulu 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 33. Přibyl, 36. ČAJKOVSKÝ, 51. CINGEĽ (KUDRNA), 56. Hlinka - 7. Nutivaara, 52. Hakanpää

Eisbären Berlín - Skelleftea AIK 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Góly: 31. Gervais, 56. Dupont - 4. Heed, 12. Forssell, 28. Heed, 41. a 46. Urbom

Djurgardens IF - Lukko Rauma 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 39. Hultström - 9. Lähteenmäki, 57. Mikkola

Viac o téme: Branko Radivojevič Michal Čajkovský Lukáš Cingeľ