Slováci získali ďalší bod v kvalifikácii na EURO: O lepší výsledok nás okradli dve penalty

Slovenská reprezentácia do 19 rokovSlovenská reprezentácia do 19 rokov Zdroj: futbalsfz.sk

SOČI - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov remizovali aj vo svojom druhom vystúpení v ruskom Soči v 9. skupine turnaja I. fázy kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie do Nemecka. Po domácich rovesníkoch zverenci Milana Malatinského hrali v sobotu nerozhodne s "devätnástkou" Nórska (2:2).

Po prvom polčase zaostávali 0:1, ale cez prestávku tréner Malatinský učinil dve zmeny v zostave a dostavila sa hneď dvojnásobná satisfakcia. V 57. min vyrovnal striedajúci Filip Balaj, o osem minút neskôr poslal mladých Slovákov do vedenia kapitán László Bénes. Tri body si však nepripísali, keďže štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času stanovil konečný výsledok 2:2 svojím druhým gólom v stretnutí Nór Martin Samuelsen. Zaujímavosťou je, že až tri zásahy padli z pokutového kopu.

V sobotu je v rámci 9. skupiny na programe ešte súboj Rusko - Severné Írsko (15.00 h SEČ). Tím SR "19" v pondelok 16. novembra narazí na rovesníkov Severného Írska. Do druhej fázy (tzv. Elite Round) postúpia prvé dve mužstvá z každej z trinástich eliminačných skupín a najlepší výber z tretieho miesta (podľa výsledkov zápasov s prvým a druhým v skupine - priamo postupujúcimi). K týmto 27 tímom sa vo fáze Elite Round pridá Španielsko ako krajina s najlepším koeficientom podľa rezultátov za ostatné tri ukončené ročníky: utvoria sedem štvorčlenných skupín, ktorých víťazi sa dostanú na júlový záverečný turnaj ME 2016 v Nemecku.

Turnaj I. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 futbalistov do 19 rokov do Nemecka:

9. skupina (Soči/Rus.):
Slovensko "19" - Nórsko "19" 2:2 (0:1)
Góly: 57. Balaj, 65. Bénes (z pok. kopu) - 21. a 86. M. Samuelsen (oba z pok. kopu), ŽK: 21. Laczkó, 82. Balaj, 85. Bénes, 90.+ Krč - 53. Zekhnini, 87. A. Hauge

Zostava SR "19": Greif - Ďurek, Horník, Laczkó, Hancko - Kopičár (46. Krč), L. Mihálik (90. T. Šalata) - Jirka, Bénes, Špalek - S. Mráz (46. Balaj)