VIDEO Na tento zápas Daňo len tak nezabudne: Neuznaný gól, asistencia a takmer bitka

Takmer istý gól Daňovi Takmer istý gól Daňovi "ukradol" fantastickým zákrokom lapačkou brankár Jake Allen Zdroj: SITA

ST. LOUIS - Bod za asistenciu si v dnešnom zápase pripísali Marián Hossa a Marko Daňo pri triumfe ich Chicaga 4:2 na ľade St. Louis Blues. Blackhawks napokon vyhrali 4:2 a ukončili päťzápasovú šnúru prehier.

Víťazný gól Chicaga v St. Louis strelil v závere druhej tretiny Patrick Kane, keď v presilovke zvýšil na 3:2 a bodoval v 12. zápase za sebou. V tejto sérii dal 9 gólov a zaznamenal 11 asistencií. K víťazstvu pomohli aj slovenskí útočníci Hossa a Daňo, keď z ich nátlakovej práce v útočnom pásme profitoval mladý obranca Trevor van Riemsdyk a vyrovnal na 2:2. Hossa si pripísal štvrtú asistenciu v sezóne, Daňo prvú.

Obaja Slováci mali veľké šance na skórovanie. Hossa išiel v prvej tretine sám na brankára, ešte bližšie ku gólu však bol v druhej časti Daňo. Takmer istý gól mu však "ukradol" fantastickým zákrokom lapačkou brankár Jake Allen. Hossa bol na ľade 17 minút a 38 sekúnd a zaznamenal 4 strely, Daňo odohral necelých 6 minút.

V polovici zápasu slovenský talent oslabil svoj tím, keď inkasoval dve trestné minúty za narazenie Robbyho Fabbriho na mantinel, čo sa samozrejme nepáčilo domácim hokejistom a tí Daňovi uštedrili aj niekoľko rán.

Viac o téme: St. Louis Blues Marko Daňo Chicago Blackhawks
  • Zdroj: TASR, sportky.sk