VIDEO Nitra okradla Bystricu o dvojgólové vedenie: Nenormálna otočka Košíc!

Jamie Milam z HK Nitra (vpravo) a Mislav Rosandič z HC '05 iClinic Banská BystricaJamie Milam z HK Nitra (vpravo) a Mislav Rosandič z HC '05 iClinic Banská Bystrica Zdroj: SITA

NITRA - Hokejisti HK Nitra po nedeľňajšom 28. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže naďalej vedú ligovú tabuľku, zverenci Antonína Stavjaňu v nedeľu v domácom prostredí zdolali Banskú Bystricu 5:3. Skóre zápasu otvoril v 7. minúte niekdajší topkanonier Nitry Roman Tománek a v 12. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov trinástym presným zásahom v sezóne Tomáš Zigo.

Nitra vzápätí skorigovala gólom Stloukala. Zvyšok zápasu prebiehal v réžii domácich hokejistov. Za Nitru vyrovnal na 2:2 Laliberté, neskôr v rozpätí 43 sekúnd skórovali aj Milo a Blackwater. Už na 5:2 zvýšil opäť Laliberté, konečnú podobu výsledku dal v 54. minúte Rosandič

Nitra si pripísala už siedmy triumf za sebou, naposledy prehrala 17. novembra na ľade Piešťan.

Hokejisti Popradu uspeli na ľade Zvolena, keď v 28. kole slovenskej Tipsport ligy zvíťazili u súpera 3:1. "Kamzíkov" poslal za troma bodmi už 2. min zápasu Andreas Štrauch. O triumfe hostí definitívne rozhodla druhá tretina, ktorú Popradčania vyhrali 2:0. V 30. min skóroval a o tri minúty neskôr Matúš Paločko. "Bryndziari" síce v 56. min skorigovali, no nestačilo to ani na zdramatizovanie záveru.

Zvolen po prehre klesol na tretiu priečku tabuľky.

Hráči úradujúceho slovenského hokejového šampióna HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom súboji 28. kola Tipsport ligy na ľade Žiliny 4:3. Zverenci trénera Rostislava Čadu využili zaváhanie Zvolena a dostali sa už na 2. mieste tabuľky.

Žilinčanom sa nepodarilo prerušiť víťaznú sedemzápasovú sériu súpera, ktorú Košice predĺžili na osem duelov. Domáci viedli po I. tretine 3:0, ale Košice v druhej čati skorigovali na rozdiel jediného gólu. V záverečných minútach vyrovnal Suja a tri body pre Košice zariadil Jenčík.

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 28. kola Tipsport Extraligy na ľade Martina 3:2 po predĺžení. Martinčania získali v I. tretine dvojgólové vedenie zásluhou presných zásahov F. Skladaného a Róberta Vargu. Hostia skorigovali v 30. min zásluhou gólu Melicháreka a vyrovnanie zariadil v 45. min obranca Hatala. Druhý bod pre "vojakov" zariadil v 23. sekunde predĺženia Lukáš Novák. Martin si pripísal šiestu prehru z ostatných siedmich duelov.

Hokejisti Piešťan v nedeľňajšom zápase 28. kola Tipsport ligy zdolali hráčov Skalice 3:2 a pripísali si už tretie víťazstvo v rade. Hostí poslal v 19. min do vedenia Dušan Pašek. Tento skúsený útočník poslal puk do domácej bránky aj v 31. min, no arbitri jeho gól neuznali. Piešťany otočili presnými zásahmi Holoviča v 34. min a Šimíčka v závere druhej časti. Nádej Skalice na body vykresal v 57. min Barák, no o triumfe Piešťan rozhodol 77 sekúnd pred treťou sirénou v presilovej hre Samir Saliji. Skalici naďalej patrí posledné 10. miesto v ligovej tabuľke.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 28. kolo - nedeľa:

HK Nitra - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
Góly: 13. Stloukal (J. Štefanka), 39. Laliberté (Blackwater), 43. Milo (Macík), 43. Blackwater (Laliberté, M. Slovák), 45. Laliberté (Blackwater, M. Slovák) - 7. R. Tománek (M. Hudec, Sandgren), 12. Zigo (Kytnár, I. Ďatelinka), 54. Rosandič
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Wehrli (Švaj.), Baluška - Kacej, Tvrdoň (všetci SR), 3355 divákov

Zostavy:
Nitra: M. Valent - Milam, M. Novák, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Pupák, F. Kuzma - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Stümpel, H. Ručkay - Stloukal, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, Bajtek
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Petran, Rosandič, R. Gašpar Jaborník - Majdan, Handzuš, R. Tománek - Lamper, Zigo, Matoušek - Gillies, Kytnár, L. Hvila - Roth, M. Hudec, R. Handlovský

HKM Zvolen - HK Poprad 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Góly: 56. R. Puliš (Demiters) - 2. Štrauch (B. Rapáč, L. Paukovček), 30. Bajaruns (Paločko), 33. Paločko (Š. Fabian, Kroták)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Jobbágy, Rovenský, 1187 divákov

Zostavy:
Zvolen: S. Baroš (33. Petrík) - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiters, F. Fekiač - P. Zuzin, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, Klhůfek, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, R. Puliš - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga
Poprad: R. Svoboda - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Kasík, Malina, Gaborčík, D. Šterbák - Števuliak, Heizer, Bartečko - Paločko, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, L. Paukovček, Štrauch - Achs, Bajaruns

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 3:4 (3:0, 0:2, 0:2)
Góly: 6. Leblanc (Richard Huna, Róbert Huna), 12. Konečný, 17. D. Brejčák (Róbert Huna, Leblanc) - 31. P. Bartoš, 35. Bortňák (Boltun, Šoltés), 59. Suja (Bicek, E. Šedivý), 60. R. Jenčík (Cebák)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Gajan, Gavalier, 982 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Bajaník - Leblanc, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, V. Škoda, Konečný - Drevenák, Ježek, Valášek - E. Švec, Kolena, D. Rehák
Košice: Melicherčík (17. Halász) - Deyl, Cebák, M. Macejko, M. Dudáš, E. Šedivý, B. Pavúk, Šoltés - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš - R. Jenčík, Češík, Hričina - Bortňák, Boltun, Matúš Chovan

MHC Martin - Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 15. F. Skladaný (Galamboš, P. Bačik), 17. R. Varga (M. Kokavec, Matejka) - 30. T. Melichárek (Róbert Petrovický, Koyš), 45. Hatala (D. Hudec, Michal Hlinka), 61. L. Novák (Drgoň)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Novák - Bogdaň, Smrek, 1990 divákov

Martin: Dzubina - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, P. Trávniček, P. Bačik, Jáchym, Pokrivčák, T. Rusina - Kabáč, M. Dírer, Rzavský - Poliaček, Murček, Uhrík - F. Skladaný, Galamboš, Tibor Varga - R. Varga, Jurášek, M. Kokavec
Trenčín: Chábera - Holenda, Richard Pavlikovský, D. Rehák, Hatala, Ryzák, Drgoň, Zaremba, Nechala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, D. Hudec - Vozdecký, V. Nemec, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, Koyš - Berák, J. Švec, J. Gašparovič

ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 34. Holovič (Trefný, J. Ručkay), 40. Šimíček, 59. S. Saliji (Belluš, Kania) - 19. D. Pašek (Mickievics, Opalek), 57. Barák (D. Pašek)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc - Stanzel, Matúš, 1046 divákov

Zostavy:
Piešťany: Patrik Rybár - Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Hluch, Trefný - K. Kučera, J. Pardavý ml., J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - Tvrdoň, J. Tomčák, Hrehorčák
Skalica: P. Ševela - Reichel, Barák, Opalek, Jan Novák, Polata, Jankovič, Peter Horváth - D. Pašek, Brendl, Mickievics - Korytko, L. Klíma, M. Trenčan - Markulinec, Zálešák, Bezúch - Zukal, Lantoš, Komínek

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po nedeľňajších dueloch 27. kola:

HK Orange 20    20 2 0 1 0 0 17 27:87 8

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Videli sme výborný zápas, v ktorom sme síce prehrávali 0:2, no v druhej tretine sa to zrovnalo. Súper spravil v tretej tretine chyby, ktoré sme využili a gólovo odskočili. Pred výbornou kulisou sme vyhrali zaslúžene."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Mali sme zápas výborne rozohraný, no prišli individuálne chyby. V závere sme ešte niečo skúšali, ale v Nitre sa za stavu 5:2 ťažko otáča."

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "My sme odohrali jedno katastrofálne stretnutie, ktoré skončilo prehrou. Myslím si, že sme už začali zle. Mysleli sme si, že budeme sólovať a prejdeme popradskú obranu sami. Vôbec sme nešli do brány, nestrieľali sme na brankára. Po výbornom výkone v Bystrici to dnes bola katastrofa. Poprad zaslúžene vyhral."

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "V dnešnom zápase proti silnému súperovi sme podali vysoko disciplinovaný výkon. Konečne nám niečo aj padlo. Mali sme kus športového šťastia a myslím si, že mravenčou disciplinovanou robotou sme zápas dotiahli do víťazného konca."

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: "Vstúpili sme do zápasu dobre a od prvého gólu sme prevzali iniciatívu, viedli sme 3:0 a mali sme hru v rukách. Žiaľ, v druhej tretine sme dostali dva lacné góly po našich chybách a v tretej sme mali piatich vylúčených, čo sa veľmi ťažko bránilo. Zápas, v ktorom sme mali minimálne bodovať, skončil pre nás bez bodu, čo je neospravedlniteľné, vzhľadom na to, ako sa zápas pre nás vyvíjal."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Naše víťazstvo sa nerodilo ľahko. Súper hral v úvode stretnutia aktívne, trikrát sa gólovo presadil, ale my sme poctivo pracovali na tom, aby sme nepriaznivý stav zvrátili, čo sa nám aj podarilo. Sme radi za tri body."

Ivan Dornič, tréner Martina: "Za štyri dni sme odohrali tri zápasy, ktoré nás stáli veľa síl. Po vydarenej prvej tretine sme viedli 2:0. Potom sme doplatili na zbytočné fauly a vylúčenia. Súper to dokonale využil. Z tohto zápasu sa musíme poučiť, lebo nás teraz čakajú dva šesťbodové súboje v Skalici a so Žilinou."

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "Po prehre v Piešťanoch sme boli na tom zle psychicky. Bolo to ešte horšie po prvej tretine, ktorá nám vôbec nevyšla. Som rád, že sme sa potom dali dokopy, zdvihli hlavy a podarilo sa nám otočiť výsledok. Verím, že sa od toho odrazíme a budeme v tom pokračovať v ďalších stretnutiach."

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "Dnes to nebolo dobré. Skalica hrala hokej a my sme vyhrali, za čo môžeme ďakovať Paťovi Rybárovi. Ten nás dnes držal nad vodou. Ak by nebolo jeho, nechcem vedieť, ako by to s nami dopadlo."

Roman Šimíček, tréner Skalice: "Odohrlai sme dobrý zápas, v ktorom sme si vypracovali veľa šancí, ale nedokázali sme ich premeniť. Hrali sme pomerne disciplinovane, no z 50 striel sme dali iba dva góly. Musíme to zmeniť, pretože ak nie, neodlepíme sa z posledného miesta."

Viac o téme: HK Nitra HC '05 iClinic Banská Bystrica