VIDEO United senzačne zakopol s Bournemouthom: Citizens do čela tabuľky

Memphis DepayMemphis Depay Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City vydreli v sobotňajšom zápase 16. kola anglickej Premier League doma nad Swansea víťazstvo 2:1 a posunuli sa priebežne na čelo tabuľky. Na konte majú 32 bodov rovnako ako druhý Leicester, ten však má k dobru pondelkový duel s majstrovskou Chelsea.

"Citizens" poslal v 26. minúte do vedenia hlavičkou Wilfried Bony a stav 1:0 trval až do úplného záveru stretnutia. V 90. minúte rozradostil hostí Bafetimbi Gomis, ktorý vyrovnal na 1:1, no "labute" remízu neudržali. V druhej minúte nadstaveného času zariadil víťazstvo tečovanou strelou z rohu šestnástky domáci stredopoliar Yaya Toure.

Ďalšie sklamanie pripravili svojim fanúšikom hráči Manchestru United, ktorí prehrali na ihrisku nováčika Bournemouthu 1:2. Na gól Juniora Stanislasa priamo z rohového kopu, pri ktorom sa "červenal" brankár hostí David de Gea, ešte dokázal v 24. minúte reagovať Marouane Fellaini, no na zásah Joshuu Kinga po zmene strán už favorizovaní hostia nenašli odpoveď. "Červení diabli" tak po nudnej remíze s West Hamom (0:0) a prehre vo Wolfsburgu (2:3), ktorá znamenala stopku v Lige majstrov, zaznamenali ďalší neúspech. Zverenci trénera Louisa van Gaala nevyhrali už päť súťažných zápasov v rade, v tabuľke Premier League zostávajú na štvrtom mieste. Bournemouth prvýkrát v sezóne uspel vo dvoch zápasoch po sebe, pred týždňom šokoval víťazstvom na Stamford Bridge nad domácou Chelsea (1:0).

V úvodnom sobotňajšom stretnutí Norwich City remizoval na domácom ihrisku s Evertonom 1:1. Na gólovú hlavičku útočníka hostí Romelua Lukakua z 15. minúty odpovedal na začiatku druhého polčasu Wesley Hoolahan, ktorý po rohovom kope zblízka pretlačil loptu do siete. "Toffees" tak natiahli sériu bez prehry vo všetkých súťažiach na osem stretnutí.