VIDEO Hamšík skóroval z penalty, Juventus so siedmou výhrou v rade

Marek Hamšík sa raduje so spoluhráčmiMarek Hamšík sa raduje so spoluhráčmi Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v nedeľňajšom zápase 17. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A na pôde Atalanty Bergamo 3:1. Prvý gól zápasu strelil slovenský stredopoliar Marek Hamšík, ktorý v 52. minúte premenil pokutový kop.

Ten nariadil rozhodca za hru rukou stredopoliara domácich Martena de Roona vo vápne. O ďalšie dva presné zásahy hostí sa postaral Argentínčan Gonzalo Higuaín. Kapitánovi Hamšíkovi šťastie neprialo v prvej minúte nadstaveného času, keď ďalší pokutový kop poslal meter nad bránku súpera.

V úvodnom zápase zvíťazil Juventus Turín na ihrisku Carpi 3:2, keď dva góly "Starej dámy" strelil Mario Mandžukić a jeden pridal Paul Pogba.

Carpi - Juventus Turín 2:3 (1:2)
Góly: 15. Borriello, 90.+ Bonucci (vlastný) - 18. a 41. Mandžukič, 50. Pogba

Atalanta – SSC Neapol 1:3 (0:0)
Góly: 54. Gomez – 52. HAMŠÍK (11m), 62. a 85. Higuain, ČK: 90. Paletta – 73. Jorginho
/za hostí Hamšík celé stretnutie + gól/

Fiorentina – Chievo Verona 2:0 (2:0)
Góly: 20. Kalinič, 32. Iličič

Hellas Verona – Sassuolo 1:1 (1:1)
Góly: 39. Toni – 34. Floccari

AS Rím – CFC Janov 2:0 (1:0)
Góly: 42. Florenzi, 89. Umar, ČK: 74. Džeko (Rím)

Frosinone - AC Miláno 2:4 (1:0)
Góly: 19. Ciofani, 84. Dionisi - 50. Abate, 55. Bacca, 77. Alex, 90.+ Bonaventura
Juraj Kucka (AC Miláno) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Sampdoria Janov - Palermo 2:0 (0:0)
Góly: 53. Soriano, 76. IVAN
Dávid Ivan (Sampdoria) strelil v 76. minúte gól a v 65. minúte dostal ŽK.

FC Turín - Udinese 0:1 (0:1)
Gól: 41. Perica, ČK: 64. Wague (Udinese) po druhej ŽK.

Inter Miláno - Lazio Rím 1:2 (0:1)
Gól: 61. Icardi - 5. a 87. Candreva, ČK: 90. F. Melo (Inter) - 90.+ Milinkovič-Savič (Lazio) po druhej ŽK

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol Juventus Turín AS Rím
  • Zdroj: ČTK, SITA, TASR