VIDEO Desaťgólová prestrelka na ľade HK Soči: Zaťovič zariadil prehru vedúceho CSKA

Gólové oslavy hokejistov Lady TogliattiGólové oslavy hokejistov Lady Togliatti Zdroj: facebook

MOSKVA - Hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ zvíťazili v piatkovom zápase základnej časti KHL na vlastnom ľade nad Admiralom Vladivostok 3:0. Hlavnou hviezdou duelu bol domáci brankár Alexej Murygin, ktorý zlikvidoval všetkých 21 streleckých pokusov súpera. Lokomotiv dosiahol tridsiaty triumf v sezóne a so ziskom 88 bodov mu patrí druhé miesto v Tarasovovej divízii.

Ofenzívny hokej videli diváci v Ľadovom paláci Boľšoj, kde Soči hostila Chabarovsk. Amur viedol po dvoch tretinách 3:2, ale domáci otočili priebeh v záverečnej časti hry, ktorú vyhrali 4:1.

Zaváhal líder súťaže CSKA Moskva. Tím z hlavného mesta nestačil v domácom prostredí na Ladu Togliatti a prehral 1:2. Víťazný gól zaznamenal v 39. minúte český útočník hostí Martin Zaťovič.

O výsledku duelu Severstaľ Čerepovec - Ak Bars Kazaň muselo rozhodnúť až predĺženie. Z triumfu sa napokon tešili hostia, v 63. minúte skóroval Vasilij Tokranov.

Lokomotiv Jaroslavľ - Admiral Vladivostok 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 15. Loktionov, 26. Čistov, 39. Gavrikov

CSKA Moskva - Lada Togliatti 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 9. Radulov - 7. Bolšakov, 39. Zaťovič

HK Soči - Amur Chabarovsk 6:4 (2:3, 0:0, 4:1)
Góly: 1. Maxwell, 19. Pajgin, 43. Skačkov, 45. Kosticyn, 51. Anisin, 58. Ignaťuškin - 7. Ušenin, 13. Šulakov, 19. Železňov, 57. Bergfors

Severstaľ Čerepovec - Ak Bars Kazaň 3:4 pp (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 8. Kazakovcev, 9. Nikoncev, 34. Trunjov - 12. Svitov, 24. Azevedo, 28. Varnakov, 63. Tokranov

Viac o téme: CSKA Moskva Lada Togliatti