VIDEO Neuveriteľný Jeglič v Slovane: Belasí z Ruska so štyrmi bodmi, Traktor zdolali po nájazdoch

Momentka zo zápasu Slovana v ČeľjabinskuMomentka zo zápasu Slovana v Čeľjabinsku Zdroj: hcslovan.sk

ČEĽJABINSK - Hokejový Slovan Bratislava zvládol nájazdovú lotériu aj v druhom zápase vianočného tripu v Rusku. Demčenka v bránke Traktora prekonal Žiga Jeglič i Lukáš Kašpar, Barry Brust nepustil za chrbát ani jeden puk a na Slovensko tak belasí vezú veľmi cenné štyri body. Víťaznú sériu v KHL tak natiahli na štyri zápasy, pripísali si ďalšie dva body a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli so 65 bodmi na priebežné ôsme miesto.

Skóre duelu otvoril v 11. minúte Martin Růžička, český útočník bekhendovým blafákom prekonal Barryho Brusta a ukončil tak brankárovi Slovana jeho sériu bez inkasovaného gólu, ktorá sa zastavila na čísle 157:01 min. O vyrovnanie sa na konci prvej tretiny postaral Kanaďan Francis Paré, ktorý skóroval proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. V druhej časti sa "belasí" ocitli pod silným tlakom, ale nápor ustáli aj zásluhou Brusta. O triumfe Slovana napokon rozhodli až samostatné nájazdy, v nich domáci nepremenili ani jeden pokus, kým za hostí skórovali Žiga Jeglič aj Lukáš Kašpar.

Zverenci trénera Miloša Říhu odohrajú prvý zápas v roku 2016 v pondelok 4. januára, keď sa predstavia na ľade Dinama Riga (18.30 SEČ).

Traktor Čeľabinsk - HC Slovan Bratislava 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. M. Růžička (Šinin) - 19. Paré (Barker, Kašpar), rozhodujúci sam. nájazd Jeglič
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Leblanc (Slovan) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Safiullov, Gofman - Parfionov, Raming (všetci Rus.)

Čeľabinsk: Demčenko - F. Novák, Martynov, Borodkin, V. Denisov, Šinin, Quint, A. Petrov, Chlystov - Glinkin, A. Popov, Jakuceňa - Kručinin, Pestunov, Šarov - Gubarev, Rybakov, Kokujov - M. Růžička, Osnovin, Afonasevskij

Slovan: Brust - Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta, Sersen, V. Mihálik, L. Kozák - Kašpar, V. Nedorost, Paré - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Leblanc, T. Surový, Bartovič - Skalický, Lušňák, D. Skokan

1:0 Martin Růžička

1:1 Francis Paré

Samostatné nájazdy

Slovan v úvodnej tretine prestrieľal domácich 12:5, pomer striel však skresľoval dianie na ľade, diváci v Ľadovej aréne Traktor videli pomerne vyrovnaný hokej. Po opatrnom úvode ako prví pohrozili hráči Čeľabinska, v 5. min. Brust v pokľaku zlikvidoval delovku Denisova spoza kruhov. Na druhej strane Skokan nechal vyniknúť vyrážačku Demčenka, v následnej presilovke Kundrátek príklepom trafil konštrukciu domácej bránky. V 11. minúte vyšla Traktoru rýchla akcia, Šinin milimetrovou kolmicou vysunul Čecha Růžičku, ktorý si bekhendovým blafákom vychutnal Brusta. Kanadský gólman Slovana krátko na to vyrobil chybu za svojou bránkou, o puk ho obral Glinkin a ponúkol ho Popovovi, ten však trafil korčule Starostu. "Belasí" hrali v prvej časti tri presilovky a až tá tretia slávila úspech - po strele Barkera sa najlepšie zorientoval pred Demčenkom Paré, zdvihol puk pod brvno a vyrovnal na 1:1. Na konci tretiny rozhodcovia neuznali gól domácim, lebo jeden z hráčov Traktora bránil Brustovi v bránkovisku v pohybe.

V druhom dejstve domáci herne pridali a chvíľami zamkli súpera v jeho obrannom pásme. V 23. min. zachránila hostí pri strele Pestunova žŕdka, o štyri minúty neskôr si brankár Slovana poradil s pokusom Osnovina a pred dorážajúcim Kručininom hasil nebezpečenstvo Mihálik. Hru potom rozkúskovali početné vylúčenia, pričom na trestnú lavicu sadali najmä hostia. Brust tak bol v plnej permanencii, v polovici stretnutia zneškodnil príklep Glinkina a v 37. min. schoval v náručí aj strelu Afonasjevského. Na ľade sa začalo iskriť, na sériu tvrdých zákrokov odpovedali rozhodcovia trestami, Leblanc dostal za napadnutie zozadu 2+10 min. V závere tretiny sa osmelili aj slovanisti, Kašpar však trafil švihom iba Demčenka a Nedorost sa už nedostal k dorážke. Hráči Traktora v prostrednej časti prestrieľali "belasých" 18:3.

Slovan dostal na začiatku tretej tretiny výhodu ďalšej presilovky, ale strely Bartoviča i Kašpara nenašli svoj cieľ. Vzápätí sa museli hostia brániť pri vylúčení Nedorosta, oslabenie prežili bez ujmy. Tímy už nešli do rizika, boli si vedomí, že jedna malá chyba môže rozhodnúť. V 51. min. vystrelil od kruhu na vhadzovanie z otočky Nedorost, Demčenko však jeho pokus zneškodnil. V 54. min. skončil po súboji s Denisovom na ľade Nagy, s bolestivým výrazom odkorčuľoval rovno do šatne. O minútu nato po nahodení Skokana neuspel Lušňák, keď zblízka puk poslal iba do hrude kľačiaceho brankára. Zápas tak dospel do predĺženia, v ňom podržal svoj tím Brust, keď vyrazil strelu Osnovina a následne zlikvidoval aj dorážku Šarova. Na opačnej strane po chybe Popova zahodil veľkú šancu Kašpar. Keďže počas päťminútovej nadstavby gól nepadol, prišiel na rad záverečný rozstrel. V ňom sa presadili iba hráči Slovana Jeglič a Kašpar a z dvoch bodov sa tak tešili hostia.

Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Síce sme dnes nehrali tak dobre ako v minulých zápasoch, ale s výborným výkonom gólmana a bojovnosťou sme zápas dotiahli do víťazného konca. Som rád, že z ťažkého tripu vezieme domov dve víťazstvá. Za celé mužstvo prajeme fanúšikom a celému hokejovému Slovensku všetko dobré do nového roku."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Martin Růžička Francis Paré