VIDEO Dáni dostali Rusov na lopatky: Obrovskej senzácii chýbali už len sekundy

Rusi oslavujú gólRusi oslavujú gól Zdroj: SITA

HELSINKI - Úvodné stretnutie štvrťfinále v elitnej kategórii hokejových majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov vo fínskych Helsinkách sa takmer skončilo veľkým prekvapením na úkor favorita. Hokejisti Ruska totiž v Hartwall Areene prehrávali s výberom Dánska 2:3 ešte minútu pred koncom III. tretine.

Rusi síce viedli od 3. min gólom Korškova, no v druhej časti Dáni otočili na 2:1. V 53. min Lauta vyrovnal a zdalo sa, že ruský výber si nenechá ujsť postup. Takmer ich zastavil presný zásah Christensena v 55. min. Hrdinom Rusov sa však stal Vladislav Kamenev - ten 44 sekúnd pred treťou sirénou pri power-play odvrátil hrozbu potupy a v predĺžení rozhodol o postupe svojho mužstva.

Dáni ešte nikdy nepostúpili na MSJ medzi najlepšie kvarteto, teraz boli blízko senzácie, k jej zavŕšeniu chýbal iba kúsok. "Som spokojný s naším výkonom. Nanešťastie to však nestačilo na to, aby sme v záverečnej minúte tretej tretiny ustáli tlak Rusov," vyslovil sa pre oficiálnu webstránku šampionátu brankár Dánska Thomas Lillie, ktorý úspešne kryl 42 striel súpera. Rusi pripravili svojím fanúšikom poriadne nervy.

Duel, ktorý mal byť jednoznačnou záležitosťou, sa zmenil na obrovskú drámu. "Chcel by som sa ospravedlniť svojim rodičom, ktorí zápas sledovali. Bol to skutočne nervák, no zvíťazili sme a to je jediné, čo nás zaujíma," usmieval sa ruský útočník Radel Fazlejev. "Toto víťazstvo by nám malo pomôcť zomknúť sa ako tím. Nabudúce budeme hrať s väčším srdcom, zanietením a najmä bez chýb," dodal hrdina stretnutia Kamenev.

ŠTVRŤFINÁLE

Rusko - Dánsko 4:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Góly: 3. Korškov (Kraskovskij, Rykov), 53. Lauta (Dergačov, Fazlejev), 60. Kamenev (Lauta, Provorov), 65. Kamenev (Provorov, Svetlakov) - 23. Markus Jensen (Holmberg, Olsen), 30. Olsen (K. Jensen, Nielsen), 55. Christensen (Krosgaard)

Viac o téme: Rusko Dánsko