Velez-Zuzulová zabojuje o víťazné repete: Vlhová sa chystá vylepšiť šieste miesto!

Veronika Velez-Zuzulová sa raduje z triumfu
Veronika Velez-Zuzulová sa raduje z triumfu

FLACHAU - Slovenská slalomárka Veronika Velez-Zuzulová sa pokúsi v piatok o víťazné repete vo Flachau so štartovým číslom 4. Rakúske stredisko bolo v utorok dejiskom tzv. nočného slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok, v ktorom pred vyše 13 000 divákmi dominovala práve 31-ročná Slovenka.

To isté Flachau však po troch dňoch bude hostiteľom SP slalomárok znova, keďže zaskočí namiesto nemeckého Ofterschwangu. Pre momentálne tretiu ženu slalomového poradia SP Velez-Zuzulovú je to výzva ako hrom. Na pripomenutie, rodená Bratislavčanka žijúca vo Francúzsku na prelome rokov 2012 a 2013 vyhrala slalom Svetového pohára v Semmeringu a tiež mestské preteky v rámci SP v Mníchove. Obe podujatia od seba delili tri dni rovnako ako teraz.

"Som odhodlaná zájsť čo najlepšie. Po utorku som bola poriadne unavená. V stredu som bola v posilňovni a vo štvrtok mala kvalitný tréning s Rakúšanmi. Za to im veľmi pekne ďakujem," povedala Velez-Zuzulová pre RTVS. Jej mladšia kolegyňa a kamarátka Petra Vlhová je odhodlaná vylepšiť 6. miesto z utorka. Na hrudi bude mať sedmičku, čo je lepšie číslo ako štrnástka z utorkového 1. kola. "Prvé kolo musí byť lepšie ako v utorok a potom to druhé na 120%," vravela Vlhová v dobrej nálade pre RTVS.

"Držím obom prsty a verím, že ich v piatok opäť podporí celé Slovensko," pridal želanie Michal Rajčan, predseda Úseku alpských disciplín SLA v tlačovej správe. Piatkové prvé kolo ženského slalomu na trati Hermanna Maiera bude na programe o 15.30 h. Druhé kolo príde na rad od 18.30 h. V hre bude aj tretia Slovenka Barbara Kantorová. V 70-člennej konkurencii bude mať číslo 58.

Pripomeňme si jej víťaznú jazdu


Tagy: Petra Vlhová Veronika Velez-Zuzulová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA, Video: YouTube

DISKUSIA