VIDEO Hamšík prispel k obratu Neapolu: Takto naservíroval Higuaínovi loptu pri víťaznom góle

Marek Hamšík (17) a Gonzalo Higuaín oslavujú gól NeapoluMarek Hamšík (17) a Gonzalo Higuaín oslavujú gól Neapolu Zdroj: SITA

RÍM - Líder Serie A SSC Neapol v základnej zostave so slovenským reprezentačným stredopoliarom Marekom Hamšíkom zvíťazil štvrtý raz v sérii v rámci talianskej dlhodobej súťaže, tentokrát si doma poradil so Sassuolom 3:1. Hrdinom bol dvojgólový Argentínčan Gonzalo Higuaín.

Na výhre domácich sa podieľal aj Hamšík, ktorý presnou asistenciou v závere prvého polčasu pripravil gól pre Gonzala Higuaína. Domáci pritom nezačali dobre, keď od tretej minúty prehrávali po premenenom pokutovom kope v podaní Diega Falcinelliho. Vyrovnať sa im podarilo zásluhou Joseho Mariu Callejóna, ktorý hlavičkoval presne po centri Lorenza Insigneho.

Výhru SSC následne zariadil Higuaín. Argentínsky útočník najskôr zužitkoval Hamšíkovu prihrávku a potom v nadstavenom čase druhého polčasu uzavrel skóre na konečných 3:1. Zásluhou gólov s poradovým číslom 19 a 20 v sezóne si upevnil vedenie v tabuľke kanonierov Serie A, ktorej kraľuje s veľkým náskokom pred Ederom zo Sampdorie Janov. "Musíme vydržať v nastolenom tempe. Máme formu a mali by sme z nej vyťažiť maximum. Som rád, že sa darí mne osobne i celému tímu. Vďačím za to trénerovi Sarrimu, ktorý ma vo mňa dôveru. Samozrejme, bez spoluhráčov by som toľko gólov nedal. Ale chcem ich dať ešte viac a pomôcť tímu k ďalším úspechom," povedal Higuaín pre agentúru DPA.

Neapol vedie tabuľku so ziskom 44 bodov. Priblížiť sa k nemu môže turínsky Juventus, ktorý sa v nedeľu predstaví na ihrisku Udinese.

V súboji FC Turín - Frosinone nastúpil za domácich prvýkrát po dvoch rokoch Ciro Immobile a hneď sa aj zapísal do streleckej listiny. Taliansky útočník otvoril skóre duelu v 9. min, keď premenil pokutový kop. Turínčania napokon uspeli 4:2. Immobile odišiel z Turína po sezóne 2013/2014, v tom čase 22-gólového najlepšieho kanoniera Serie A získal nemecký klub Borussia Dortmund, kde sa však Talian nikdy nedokázal naplno presadiť. Počas prebiehajúcej sezóny Immobile hosťoval v španielskom FC Sevilla, no v zimnom prestupovom období zamieril na hosťovanie do Turína.

Atalanta Bergamo - Inter Miláno 1:1 (1:1)
Góly: 17. J. Murillo (vlastný) - 25. Toloi (vlastný)

FC Turín - Frosinone 4:2 (3:1)
Góly: 37. a 41. Belotti, 9. Immobile (z pok. kopu), 82. Benassi - 33. Sammarco, 74. Avelar (vlastný)

Neapol - Sassuolo 3:1 (2:1)
Góly: 42. a 90.+ Higuaín, 19. J. Callejón - 3. Falcinelli (z pok. kopu)