Azarenková do štvrťfinále cez talentovanú Češku, Kerberová nadelila krajanke kanára

Viktoria Azarenková Viktoria Azarenková Zdroj: SITA

MELBOURNE - Bieloruska Viktoria Azarenková a Nemka Angelique Kerberová utvorili tretiu štvrtťfinálovú dvojicu vo dvojhre žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne.

Nasadená sedmička Kerberová zdolala krajanku Anniku Beckovú za 88 minút 6:4, 6:0 a dvojnásobná šampiónka z Melbourne Azarenková (14.) si poradila s Češkou Barborou Strýcovou za 86 minút 6:2, 6:4.

Bývalá svetová jednotka Azarenková zdolala Strýcovú na Australian Open tretí rok po sebe a stále sa stretávajú vo vyššom kole. Začali v druhom v roku 2014. "Možno o rok si proti sebe zahráme vo štvrťfinále," žartovala Azarenková do mikrofónu Rennae Stubbsovej po skončení zápasu. Nebol pre ňu úplne jednoduchý, keďže vo víťazných úderoch zaostala 15:23, ibaže rozhodli nevynútené chyby (14:33) a premenené brejkbaly (3 zo 7, resp. 0 z 2). "Ona je náročná protivníčka, som naozaj šťastná, že ju mám za sebou. Snažila som sa hrať s rozumom, ale aj agresívne a využívať svoje šance," uviedla Azarenková, ktorá vylepšila zápasovú bilanciu proti Strýcovej už na 5:0. Zároveň priznala, že počas zápasu bola nervózna aj z niečoho iného, ako svojho tenisu v Melbourne. Ako veľká fanúšička tímu NFL Denver Broncos neustále myslela na to, či jej obľúbenci zdolali v konferenčnom finále AFC New England Patriots. Napokon sa im to podarilo tesne 20:18. "Nepozerala som ten zápas, lebo som nechcela vedieť výsledok, ale bola som nervózna už od rána. Len aby ste všetci vedela, ja som športová fanatička," oznámila Azarenková divákom v najväčšej melbournskej aréne Roda Lavera.

Jej súperkou v boji o postup do semifinále bude Nemka Angelique Kerberová, proti ktorej má bezchybnú bilanciu 6:0. Zatiaľ naposledy ju zdolala vo finále prípravného turnaja v Brisbane pred troma týždňami hladko 6:3, 6:1. "Zažili sme spolu niekoľko tenisových bitiek, ona je bojovníčka na kurte, ale aj skvelá ´baba´ mimo kurtu. Verím, že ukážem svoj najlepší tenis a že si ten zápas výborne užijem," cituje Azarenkovú server WTA.

Dvojhra žien - 4. kolo (osemfinále):
Angelique Kerberová (Nem.-7) - Annika Becková (Nem.) 6:4, 6:0
Viktoria Azarenková (Biel.-14) - Barbora Strýcová (ČR) 6:2, 6:4
Šuaj Čang (Čína) - Madison Keysová (USA-15) 3:6, 6:3, 6:3
Johanna Kontová (V. Brit.) - Jekaterina Makarovová (Rus.-21) 4:6, 6:4, 8:6

Štvorhra žien - 3. kolo (osemfinále):
Martina Hingisová, Sania Mirzová (Švaj./India-1) - Svetlana Kuznecovová, Roberta Vinciová (Rus./Tal.) 6:1, 6:3 za 80 minút