VIDEO Neskutočný gól mladíka z Chelsea: Delovkou od polky sa postaral o zásah kariéry!

Akadémia Chelsea porazila rovesníkov z Tottenhamu 5:2Akadémia Chelsea porazila rovesníkov z Tottenhamu 5:2 Zdroj: chelseafc.com

BRATISLAVA - Keď sa vo futbale spojí talent, odvaha a obrovská dávka šťastia, dá sa skórovať z akejkoľvek pozície. Dokonca aj od polky ihriska. O nevšedný gól sa postaral mladý obranca akadémie FC Chelsea Londýn, ktorý síce nepatrí medzi častých strelcov, no tento presný zásah mu skutočne vyšiel.

Stále iba 19-ročný Ola Aina sa rozhodol risknúť strelu od polky. Za svoju odvahu bol odmenený centimetrovo presným gólom. Lopta si našla miesto presne medzi konštrukciou bránky a brankárom.

Akadémia Chelsea si v úvodných desiatich minútach vybudovala sľubný náskok 2:0 po góloch Reeceho Mitchella, Kaseyho Palmera. V 35. minúte sa dostal k lopte obranca Ola Aina, ktorý strelil najkrajší gól svojej kariéry. Zaujímavé je, že išlo iba o jeho druhý presný zásah tejto sezóny.

Po zmene strán síce Tottenham zdramatizoval celé stretnutie a strelil dva góly, lenže záver zápasu patril Chelsea, ktorá sa radovala z výhry 5:2.

Viac o téme: FC Chelsea Londýn Ola Aina
  • Zdroj: sportky.sk