Košičanky kúsok od vysnívaného postupu: Francúzsky tím padol až neskutočne hladko!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

LILLE - Basketbalistky Good Angels Košice zvládli v Eurolige dôležitý zápas na palubovke francúzskeho tímu Villeneuve d’Ascq Lille Métropole a zvíťazili 78:48 (44:27). Do tabuľky A-skupiny si 12-násobné majsterky Slovenska pripísali dôležité štvrté víťazstvo a priblížili si splnenie predsezónneho cieľa - postup do vyraďovacej fázy Európskeho pohára FIBA.

Košické hráčky v stredu večer aj s úrokmi vrátili francúzskym súperkám prehru z domáceho prostredia 55:60 po predĺžení. Líderkami víťazného tímu boli slovinská rozohrávačka Teja Oblaková a americká krídelníčka Shenise Johnsonová, ktoré zaznamenali po 14 bodov. Američanka Crystal Langhornová pridala k 10 bodom aj 9 doskokov. Celkovo až štyri košické hráčky nastrieľali do domáceho koša dvojciferný počet bodov.

Košické basketbalistky uzatvoria účinkovanie v A-skupine EL žien v stredu 10. februára domácim súbojom so Šopronom. Akékoľvek víťazstvo nad posledným tímom tabuľky im zabezpečí postup do štvrťfinále EP FIBA. Pri možnej rovnosti bodov s Lille aj Salamancou majú zverenky trénera Maroša Kováčika lepšie vzájomné zápasy.

Euroliga žien - A-skupina - streda:

Villeneuve d’Ascq Lille Métropole (Fr.) - Good Angels Košice (SR) 48:78 (16:18, 11:26, 11:19, 10:15)

Najviac bodov Lille: Sacková 9, Gayeová a Mahoneyová po 6

Zostava a body Košíc: Oblaková 14, Langhornová 10, Hruščáková 8, Bálintová 8, Kupčíková 2 (Johnsonová 14, Jurčenková 13, Stehlíková 5, Žirková 2, Janoščíková 2)
TH: 24/14 - 10/10, fauly: 19 - 22, trojky: 2 - 4.

Po trojke Oblakovej a zakončení Hruščákovej spod koša v úvode viedli Košičanky 5:0 a udali tón dianiu na palubovke. Domáce basketbalistky síce dvakrát v prvej štvrtine otočili skóre vo svoj prospech (10:9 a 16:13), ale potom nasledovala košická bodová šnúra až na 25:16 v 13. min. Postupne sa v košickom drese strelecky chytili takmer všetky hráčky a po úspešnom zakončení Američanky Johnsonovej viedol slovenský majster dve minúty pred koncom I. polčasu o 17 bodov (40:23). To už bol rozhodujúci náskok, lebo domáce hráčky po veľkej prestávke nenašli odpoveď na strojovú hru košického družstva. Keď Jurčenková presnými trestnými hodmi zvýšila minútu pred koncom tretej štvrtiny na 63:34, črtal sa debakel Lille Métropole. Záverečná desaťminútovka sa už len dohrávala, ešte aj tú vyhrali v pohode hrajúce hosťujúce hráčky

Ďalšie stredajšie výsledky A-skupiny:

Uniqa Šopron (Maď.) - Dinamo Kursk (Rus.) 68:102 (17:31, 16:20, 15:27, 20:24)

Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Famila Schio (Tal.) 60:66 (12:18, 17:14, 11:18, 20:16)

Perfumerías Avenida Salamanca (Šp.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 49:62 (17:15, 11:21, 10:13, 11:13)