VIDEO Košice v šlágri kola zdolali Nitru, Žilina si po štyroch rokoch zahrá play-off

HC Košice - HK NitraHC Košice - HK Nitra Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina triumfovali v piatkovom stretnutí 48. kola Tipsport ligy na ihrisku MHC Martin 2:1. S predstihol si vybojovali postup do play off, kde sa predstavia po štvorročnej pauze.

V šlágri piatkového programu Košice zdolali Nitru 4:3. O výsledku rozhodla záverečná tretina, v ktorej dominovali domáci a vyhrali ju 4:1.

Tipsport Liga - 48. kolo:
HC Košice - HK Nitra 4:3 (0:1, 0:1, 4:1)
Góly: 45. Hrnka (Cebák, Suja), 58. Spilar (Bartoš), 59. Spilar (Jenčík, Bartoš), 60. Varga -  12. Laliberté (Slovák, Blackwater), 35. Pupák (Baker, Beca), 60. Piačka (Bene). Rozhodovali: Baluška, Jonák - Rovenský, Výleta, vylúčení: 2:5, presilovky a oslabenia 0:0, 4373 divákov

MHC Martin - MsHK DOXXbet Žilina 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 1. Surovka (Galamboš) - 21. Konečný (Novotný), 43. Rogoň (Ondruš). Rozhodovali: Polák, Úlehla (obaja ČR) - M. Orolin, J. Tvrdoň, vylúčení: 10:8, navyše: Jáchym. Murček (obaja Martin) obaja 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0 4000 divákov

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: 19. Klhůfek (J. Jurík, Mráz), 21. Brabenec (Zuzin), 23. Semorád (Brendl), 24. Misenjev (Brabenec), 54. Brendl (Klíma, Semorád) - 11. Šišovský (Troliga), 36. Drtina (Dlouhý). Rozhodovali: T. Orolin - Gajan, Korba, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1406 divákov

ŠHK 37 Piešťany – HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 58. Nechala (Saliji, Kolena) -  30. Lunter (Zigo), 39. Basta (Tománek, Majdán), 55. Lunter (Zigo), 60 Ďatelinka (Kytnár). Rozhodovali D. Konc, Štefík – Kacej, Stanzel, vylúčení 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 866 divákov

Viac o téme: HC Košice HK Nitra MsHK DOXXbet Žilina