VIDEO Real prišla zahodená penalta draho: Neustrážil vedenie a znovu stratil body

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid strácajú v španielskej lige na lídra FC Barcelona už deväť bodov. V nedeľu v dueli 25. kola iba remizovali na ihrisku Malagy 1:1, keď ich jediný gól zaznamenal Cristiano Ronaldo. Ten v prvom polčase navyše nepremenil penaltu.

Real sa v Malage predstavil bez zraneného útočníka Karima Benzemu, v 33. minúte sa ale ujal vedenia zásluhou Ronalda. Portugalský kanonier otvoril skóre excelentnou hlavičkou po centri Toniho Kroosa, opakované zábery ho ale usvedčili z ofsajdu. Už o tri minúty neskôr však nepremenil pokutový kop, keď jeho málo precíznu strelu zneškodnil brankár Idriss Carlos Kameni. Po zmene strán sa snaživá Malaga dočkala vyrovnania - v 66. minúte sa zblízka pohotovo presadil Raul Albentosa a Andalúzania cennú remízu uhájili.

V prvom nedeľňajšom zápase remizovali hráči FC Sevilla na pôde Raya Vallecano 2:2, keď prišli o dvojgólový náskok.