VIDEO AS Rím po zmene trénera výrazne ožil: Siedmou výhrou v rade sa priblížil Neapolu

Radja Nainggolan zasiahol Mendoza Marcosa AlonsaRadja Nainggolan zasiahol Mendoza Marcosa Alonsa Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AS Rím vyhrali v talianskej lige siedmy zápas za sebou a v priamom súboji s Fiorentinou si vďaka výhre 4: 1 poistili tretie miesto v tabuľke. Pred dnešným súperom majú teraz trojbodový náskok a na druhé miesto Neapola, znamenajúce priamy postup do Ligy majstrov, strácajú pred víkendovými zápasy dva body.

Rímsky tím, ktorý po januárovej výmene trénera ožil, poslal do vedenia v 22. minúte El Shaarawy, počas ďalšej štvrťhodiny potom jeho spoluhráči zvýšili skóre na 3: 0. Súper síce v nadstavení prvého polčasu znížil z pokutového kopu, nádej na zdramatizovanie zápasu mu ale 13 minút po prestávke uťal svojou druhou trefou Salah.

Výsledok piatkového stretnutia 28. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

AS Rím - Fiorentina 4:1 (3:1)
Góly: 25. a 58. Salah, 22. El Shaarawy, 38. Perotti - 45.+ Iličič