VIDEO Juventus rozhodol o víťazstve nádherným gólom: Buffon blízko k rekordnému zápisu

Paulo Dybala oslavuje svoj gólPaulo Dybala oslavuje svoj gól Zdroj: SITA

RÍM - V piatkovom zápase 29. kola talianskej futbalovej Serie A vyhral majster a líder Juventus Turín doma nad Sassuolom tesne 1:0. Pred druhým Neapolom, ktorý má nedeľňajší zápas v Palerme k dobru, má "stará dáma" náskok šiestich bodov.

Niektorí futbalisti talianskeho Juventusu Turín by museli zrejme poriadne zaloviť v pamäti, ak by si chceli spomenúť na to, kedy naposledy v rámci tamojšej najvyššej súťaže Serie A inkasovali gól. Obrana "starej dámy" na čele s brankárom Gianluigim Buffonom si totiž v ostatných desiatich zápasoch udržala čisté konto, Juventus piatkovým domácim víťazstvom 1:0 nad Sassuolom vytvoril nový rekord Serie A v počte stretnutí po sebe bez inkasovania. Brankára Buffona v najvyššej talianskej súťaži naposledy prekonal 10. januára jeho krajan Antonio Cassano zo Sampdorie Janov v rámci 19. kola.

Líder najvyššej talianskej súťaže Juventus sa najbližšie predstaví v domácej ligovej súťaži v nedeľu 20. marca na ihrisku svojho mestského rivala FC Turín a mimoriadnu pozornosť budú pútať už úvodné minúty stretnutia. Už po štyroch minútach spomenutého duelu sa totiž môže tešiť z dosiahnutia nového rekordu aj 38-ročný gólman Juventusu Buffon - ak neinkasuje. Dlhoročný taliansky reprezentant si drží čistý štít už 926 minút a v historických tabuľkách Serie A sa v piatok vyšvihol na druhé miesto pred legendárneho Dina Zoffa (903 minút v sezóne 1972/1973). Prvenstvo patrí niekdajšiemu brankárovi AC Miláno Sebastianovi Rossimu (929 minút, 1993/1994). Aj keď Buffon prekoná Rossiho métu, vo svete brankárskych rekordov má ešte čo dosiahnuť - niekdajší gólman Manchestru United Edwin van der Sar napríklad v sezóne 2008/2009 neinkasoval v štrnástich dueloch v rade v rámci Premier League. Ide, samozrejme, o rekordný zápis v rámci najvyššej anglickej súťaže.