VIDEO Mohutný tlak Česka nepriniesol ani gól: Španielsko predviedlo bleskovú gólovú odplatu

Soler (vpravo) odkopáva loptu pred Marcom ParolomSoler (vpravo) odkopáva loptu pred Marcom Parolom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Vo štvrtkovom šlágri asociačného programu remizovali futbalisti Talianska so Španielskom 1:1. Duel v Udine bol reprízou finále EURO 2012 a súčasťou prípravy na tohtoročný kontinentálny šampionát, ktorý sa začne 10. júna vo Francúzsku.

Domáci pôsobili živším dojmom a už v prvom polčase boli viackrát blízko ku gólu, ale v bráne súpera mal svoj deň David de Gea. Až v 68. minúte ho zbavil kúzla Lorenzo Insigne, ktorý v sklze usmernil do siete Giaccheriniho prihrávku a postaral sa o ukončenie takmer 700-minútovej série Španielska bez inkasovaného gólu. Už o dve minúty však Španieli vyrovnali zásluhou veterána Aritza Aduriza. Kanonier Bilbaa, ktorý sa ocitol v nominácii namiesto Diega Costu, dorazil do brány Buffonom vyrazenú strelu Fabregasa a zaznamenal prvý gól v najcennejšom drese. V 77. minúte sa už radoval z gólu Insigne, de Gea však jeho technickú strelu bravúrne vyrazil a výraznou mierou pomohol svojmu tímu k remíze.

Česi si do Prahy pozvali Škótov, s ktorými bude hrať slovenská reprezentácia v kvalifikácii MS 2018, a prehrali 0:1 po góle krídelníka Ikechiho Anyu z 10. minúty. Hoci mali v zápase výraznú streleckú prevahu, nedokázali streliť ani jeden gól.

Gréci si po neúspešnej kvalifikácii EURO 2016 aspoň čiastočne udobrili fanúšikov víťazstvom 2:1 nad Čiernou Horou. Švédi bez kanoniera Zlatana Ibrahimoviča na súpiske prehrali v Turecku 1:2. Island, ktorý zažije v lete premiéru na európskom šampionáte, prehral v Dánsku 1:2 po góloch Jörgensena. Čestný úspech reprezentácie "krajiny gejzírov" zaznamenal v 90. minúte Traustason.