VIDEO Rusi nemali s Litvou žiaden problém, Poliaci deklasovali Fínsko

Radosť hráčov RuskaRadosť hráčov Ruska Zdroj: SITA

MOSKVA - Ruská futbalová reprezentácia, ktorá bude 15. júna druhým súperom Slovenska na EURO 2016, zvíťazila v sobotňajšom prípravnom zápase v Moskve nad Litvou suverénne 3:0. Ďalšie stretnutie odohrá zborná v utorok 29. marca v St. Denis proti Francúzsku.

Domáci favorit sa od úvodu chopil taktovky, prvú vážnejšiu šancu si však vytvoril až v 37. minúte, keď sa po peknej kombinácii Smolov otočil na hranici pokutového územia a brankár Litvy Černiauskas pohotovým zákrokom vyrazil jeho delovku vedľa brány. O štyri minúty neskôr to už Rusom vyšlo, Tarasov sa šikovne uvoľnil, vyslal do šance Smolova, ktorý v páde zakončil presne k ľavej žrdi.

V druhom polčase zverenci trénera Leonida Sluckého ešte zvýšili svoje ofenzívne úsilie a zvýraznili svoj náskok. Na 2:0 upravil po hodine hry parádnou strelou z voleja Golovin a v 72. minúte po rohovom kope Jonova upravil hlavičkou Glušakov už na 3:0. Z jasnej hernej prevahy už Rusi viac nevyťažili, z trávnika však odchádzali po presvedčivom triumfe spokojní.

Poľskí futbaloví reprezentanti nedali vo Vroclave žiadnu šancu hosťom z Fínska, keď ich deklasovali 5:0. Na štadióne Miejski sa dvoma gólmi zaskveli Kamil Grosicki a Pawel Wszolek, ďalší pridal Filip Starzyňski. "Orlica" sa dokázala presadiť aj v neúplnej zostave, kanonier Robert Lewandowski nastúpil až v 63. minúte za stavu 3:0, Jakub Blaszczykowski prišiel na ihrisko až na záverečných päť minút.

Vo Viedni ďalší účastík EURO 2016 Rakúsko ukážkovo rozbehlo duel s Albánskom, keď už v 14. minúte viedlo po góloch Janka a Harnika 2:0, napokon však muselo o víťazstvo ešte tuho bojovať. Lenjani totiž v 48. minúte znížil na rozdiel jedného gólu, ďalšie šance však už nezlomní Balkánci nedokázali dotiahnuť do konca. Od 79. minúty navyše dohrávali bez vylúčeného Kaceho.