VIDEO Barcelona sa znovu trápila: Oslabeného súpera dostal na kolená dvojgólový Suárez

Luis SuárezLuis Suárez Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona otočili úvodný štvrťfinálový súboj Ligy majstrov 2015/2016 a vďaka dvom gólom Luisa Suareza zdolali rivala zo španielskej Primera Division Atletico Madrid 2:1. Obhajca trofeje využil v druhom polčase "presilovku" pri vylúčení Fernanda Torresa, ktorý sa predtým postaral o vedúci zásah hostí.

Atletico dokázalo v úvodnom polčase vysokým napádaním otupiť útočné ostrie Barcelony, domáci sa tak zmohli len na šestnástkové obliehanie a strely z diaľky, pri ktorých sa činil najmä Messi. Jedinú výraznejšiu šancu mal v 19. min. Neymar, po centri Alvesa ale hlavičkoval nad súperovu bránu. Hostia sa zato dokázali presadiť už zo svojej druhej strely, v 25. minúte potiahli rýchlu kolmú akciu stredom barcelonskej obrany a po presnom Kokeho vysunutí poslal Torres loptu pomedzi ter Stegenove nohy do siete. Vzápätí mohol zvýšiť náskok Griezmann, nemecký brankár však dokázal loptu vyškriabať vedľa žrde. Potom ukázal svoju odvrátenú tvár autor gólu, Torres v priebehu šiestich minút inkasoval dve žlté karty a musel predčasne pod sprchy.

Zverenci trénera Luisa Enriqueho začali druhý polčas mohutným tlakom, v 49. min. zastrihal Messi nožničkami tesne vedľa, následne Neymar spoza hranice šestnástky opečiatkoval iba  brvno. Vyrovnanie viselo na vlásku, v 55. min. Neymar hlavičkoval len do Oblaka a o pár momentov neskôr jeho tiahla strela tesne minula cieľ. V 63. min. sa to "blaugranas" konečne podarilo, keď do strely Albu nastavil kopačku Suarez - 1:1. Barcelončania pokračovali v dobýjaní hradieb oslabeného súpera a v 74. minúte uruguajský kanonier rozvlnil sieť aj druhýkrát, tentoraz hlavičkou po centri Alvesa. Hostia po tomto momente upustili od bezhlavého odkopávania lôpt a skúšali podnikať kontry, v desiatich hráčoch im však zjavne chýbali sily. V 85. min. Messi parádne prenikol do pokutového územia, kde sa už nedostal cez duo Gabi - Hernandez, nemecký rozhodca Brych penaltu neodpískal. Barcelona tak potvrdila, že sa jej proti tímu Diega Simeoneho výsledkovo darí, keď sa všetkých sedem uplynulých meraní síl skončilo jej triumfom.

Konečný výsledok utorkového prvého stretnutia štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2015/2016 (hrá sa na odvetu):

FC Barcelona (Šp.) - Atlético Madrid (Šp.) 2:1 (0:1)
Góly: 63. a 74. L. Suárez - 25. F. Torres, ŽK: 48. Busquets, 70. L. Suárez, 82. Mascherano - 29. F. Torres, 33. Koke, 61. Filipe Luís, 73. Griezmann, 78. Lucas Hernández, 79. J. Oblak, 86. A. Fernández, ČK: 35. F. Torres (Atlético) po druhej ŽK, rozhodoval: Felix Brych (Nem.)

Zostavy:
Barcelona: Ter Stegen - Daniel Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Rakitič (64. Rafinha), Busquets (80. Sergi Roberto), Iniesta (83. Arda Turan) - Messi, L. Suárez, Neymar
Atlético: J. Oblak - Juanfran, Lucas Hernández, Godín, Filipe Luís - Koke, Gabi, Ňíguez (90. Correa) - Griezmann (76. Partey) - Carrasco (53. A. Fernández), F. Torres

Viac o téme: FC Barcelona Atlético Madrid