Kristína Kučová prehrala v osemfinále v Charlestone s Kerberovou

Kristína KučováKristína Kučová Zdroj: TASR

CHARLESTON - Slovenská tenistka Kristína Kučová skončila na turnaji WTA v americkom Charlestone v osemfinále. Nad jej sily bola podľa očakávania nasadená jednotka a svetová dvojka Nemka Angelique Kerberová, s ktorou prehrala v dvoch setoch 2:6 a 3:6. Zápas trval 85 minút.

Kučová sa do osemfinále prebojovala ako úspešná kvalifikantka, ale o senzáciu sa vo štvrtok na zelenej antuke nepostarala. V prvom sete síce dvakrát favoritku brejkla, sama ale neudržala ani raz svoj servis a od stavu 2:2 prehrala štyri hry za sebou.

V druhom dejstve Slovenka urputne bojovala. Získala náskok 2:0, no Kerberová opäť reagovala šnúrou štyroch víťazných gemov a náskok 4:2 už z rúk nepustila. V deviatej hre premenila hneď svoj prvý mečbal. Kučová si v dueli vypracovala spolu 11 brejkbalov a premenila tri, no až sedemkrát stratila vlastné podanie. Víťazka tohtoročného Australian Open Kerberová tak naďalej v Charlestone živí nádej na obhajobu titulu.

Z Charlestonu si Kučová odniesla 80 bodov do rebríčka WTA (25 za kvalifikáciu a 55 za osemfinále) a prémiu 8955 amerických dolárov.