VIDEO Dortmund prišiel o cenné body: Futbalisti Borussie len remizovali na pôde Schalke

Futbalisti Borussie Dortmund Futbalisti Borussie Dortmund Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Borussie Dortmund remizovali v dueli 29. kola nemeckej igy na ihrisku Schalke 2:2. Na lídra tabuľky Bayern Mníchov strácajú z druhej priečky už sedem bodov.

Hostia v Gelsenkirchene dvakrát viedli, ale Schalke zakaždým odpovedalo. Vyrovnanie na 2:2 zariadil v 66. minúte z pokutového kopu Klaas-Jan Huntelaar. Štvrté víťazstvo v sérii zaznamenali hráči Bayeru Leverkusen, keď si poradili na pôde 1. FC Kolín 2:0. O góly sa postarali v prvom polčase Julian Brandt a Javier Hernandez. Bayeru patrí štvrtá priečka tabuľky na tretiu Herthu Berlín stráca jediný bod. Slovenský reprezentant Dušan Švento v drese domácich presedel zápas na lavičke náhradníkov.