Obdobie jarných klasík máme za sebou: Peter Sagan toto dosiahol ako jediný!

Peter Sagan po famóznom výkone vyhral jubilejné 100. preteky Okolo FlámskaPeter Sagan po famóznom výkone vyhral jubilejné 100. preteky Okolo Flámska Zdroj: steephill.tv/sirotti

BRATISLAVA - Seriál jarných klasík máme za sebou. Jednorazové preteky, ktoré sú známe svojou históriou a patria do kategórie World Tour, majú vo svetovej cyklistike svoje nezameniteľné miesto. Na pretekoch štartoval aj najlepší slovenský cyklista a momentálne aj podľa rebríčka UCI prvý muž svetovej cyklistiky Peter Sagan. A ako sa mu darilo na týchto prestížnych pretekoch?

Opäť sa Tourimnátorovi podarilo zviditeľniť Slovensko. Zo všetkých jazdcov, ktorí štartovali na jarných klasikách, sa práve on stal tým najúspešnejším. Slovenskému cyklistovi sa podarilo triumfovať na belgickej klasike Gent - Wevelgem, čo znamenalo aj premiérove víťazstvo v dúhovom drese. Aby toho nebolo málo, Sagan famózne ovládol aj hneď nasledujúcu klasiku Okolo Flámska. Významný triumf oslávil štýlovou jazdou na zadnom kolese.

Zaujímavým faktom je, že Saganovi sa ako jedinému cyklistovi podarili vyhrať tento rok dve klasiky. Okrem toho sa umiestnil raz aj na druhom mieste, ale treba povedať, že bol veľmi blízko k celkovému prvenstvu. Na cyklistických pretekoch E3 Harelbeke prehral v záverečnom finiši s poľským súperom Michalom Kwiatkowským, s ktorým strávil v úniku posledných 30 km.

Predovšetkým vďaka týmto triumfom sa katapultoval aj do čela cyklistického rebríčka UCI, ktorému kraľuje doteraz. Svetovej cyklistike vládne s 329 bodmi. Druhý Alberto Contador stráca na slovenského jazdca až 49 bodov.