VIDEO United nezvládol dôležitý zápas: West Ham sa rozlúčil s Upton Parkom parádnym triumfom!

Winston Reid oslavuje víťazný gól proti Manchestru UnitedWinston Reid oslavuje víťazný gól proti Manchestru United Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti West Hamu sa rozlúčili so svojím štadiónom Upton Park najlepším možným spôsobom - víťazstvom 3:2 nad Manchestrom United v utorňajšej dohrávke 35. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

Výsledok môže znamenať koniec nádejí zverencov Louisa van Gaala na účasť v Lige majstrov 2016/17. Za štvrtou priečkou svojho mestského rivala Manchestru City zaostávajú o dva body a pred posledným kolom nemajú osud vo vlastných rukách.

Zápas sa začal s trištvrtehodinovým oneskorením pre výtržnosti, ktoré sprevádzali príjazd autobusu hostí na Boleyn Ground v londýnskom Upton Parku, ktorý slúžil WHU 112 rokov. Klub bude od ďalšieho súťažného ročníka hrať na Olympijskom štadióne v britskej metropole. Odklad viac prospel domácim, v 10. minúte potrestal nedôslednú obranu United v šestnástke nikým nekrytý Diafra Sakho. Hostia po zmene strán obrátili vývoj dvoma presnými zásahmi Antonyho Martiala po rýchlych krídelných akciách, ale záver patril "kladivárom" a štandardným situáciám. V 76. minúte najskôr hlavou vyrovnal Michail Antonio a rovnakým spôsobom po ďalšom priamom kope uzavrel skóre Winston Reid.

"Tento štadión si zaslúžil takúto rozlúčku. Vedeli sme, že to bude výnimočný večer, cítili sme ten tlak, pretože sme nechceli prehrať. Zdolať Manchester United nebolo jednoduché. Vyrovnali sme sa s tým neuveriteľne," povedal pre BBC tréner WHU Slaven Bilič.

Hostia sa vo svojich hodnoteniach vracali k udalostiam pred zápasom. "Vedeli sme, že pre domácich je to veľký večer, že sa lúčia so štadiónom. West Ham by sa však mal hanbiť za to, čo spravili jeho fanúšikovia," uviedol útočník Wayne Rooney.

"Sme profesionáli a vieme, v akom svete žijeme. Musíme sa vyrovnať aj s takýmito vecami. Dvadsať minút pred koncom sme viedli 2:1, nemôžeme sa vyhovárať, že tie záležitosti na nás zrazu doľahli," priznal Van Gaal.

West Ham United - Manchester United 3:2 (1:0)
Góly: 10. Sakho, 76. Antonio, 81. Reid - 51. a 72. Martial

Viac o téme: Manchester United West Ham