Analýza Športiek: Slovensko nestrelí ani gól, Kanadu iba pribrzdí

Smutní slovenskí hokejisti po prehre 1:5 s NemeckomSmutní slovenskí hokejisti po prehre 1:5 s Nemeckom Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovenskú reprezentáciu čaká nadľudská úloha. Ak sa chce umiestniť vo svojej skupine v najlepšej štvorke, musí bodovať aj s papierovými favoritmi. Po dvoch fackách od súperov, s ktorými sa čakal aspoň nejaký bodový zisk, to vôbec nevyzerá dobre.

Slovensko zažilo rozprávkový vstup do šampionátu, keď úspešne zdolalo papierovo slabšie tímy Maďarska a Francúzska. Napriek faktu, že výsledky vyzerali jednoznačne, na klzisku sa bojovalo o každý centimeter ľadu. Problémy prišli v treťom zápase, v ktorom síce Slováci viedli 1:0, lenže napokon prehrali vysoko 1:5. Išlo pravdepodobne o najhorší výkon na majstrovstvách sveta. Statický hokej a fyzická hra súpera boli hlavnými príčinami neúspechu. Ak si niekto myslel, že premrhané vedenie bude slúžiť ako príučka, mýlil sa. Slovensko v nasledujúcom stretnutí viedlo po dvoch tretinách 2:0 nad Bieloruskom, lenže v poslednom dejstve prišiel výbuch. Slováci inkasovali až štyri góly, čo ich prakticky obralo o možnosť zabojovať vo vyraďovacej časti turnaja.

Pred samotnými majstrovstvami sa hovorilo o výbornej nálade v kabíne, s ktorou mali prísť aj dobré výkony. Ukázalo sa, že dobrá nálada trvala iba pokiaľ boli aj dobré výsledky. Hneď ako sa začalo prehrávať, do médií prenikli informácie o konfliktoch či výmenách názorov, ktoré si hráči a predovšetkým tréner Zdeno Cíger nedokázali udržať v kabíne. Posledné roky k slovenskému hokejovému fanúšikovi neboli zhovievavé, na čom by sa nič nemalo meniť ani teraz.

Hráči Kanady sa radujú Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Kanada prišla na majstrovstvá s kádrom, ktorý jej môžu všetky ostatné tímy iba ticho závidieť. Káder nie je vystavaný na pár hviezdach. V tomto tíme je hviezda každý jeden hráč a je jedno či hrá v prvej alebo štvrtej formácii. Rovnako silne sú obsadené aj posty obrancov a brankárov. Lepšie výkony podáva Talbot, ktorému sa darilo aj v NHL, keď preukázal, že má kvality na to, aby bol brankárskou jednotkou. Kanadské skóre 22:4 hovorí za všetko. Hráči excelujú v každom smere. Predovšetkým však v presnosti prihrávok a rýchlosti. Už v minulosti sme sa presvedčili, že Slovensko nedokáže dobre reagovať na tvrdý fyzický hokej, teda presne taký, v ktorom Kanada vyniká. Proti silnejším súperom sa možno hrá lepšie, pretože hráči nemajú čo stratiť, no len to k dobrému výsledku nestačí. Kanada naposledy „dostala po prstoch“, keď s Nemeckom stratila v druhej tretine dvojgólové vedenie, takže si nemyslíme, že by Slovákov podceňovala a hrala uvoľnene.

Tip Športiek: Kanada zvíťazí 5:0. Slovensko možno v prvej tretine bude chcieť hrať otvorený hokej, lenže Kanada sa týmto zaskočiť nenechá. V druhej a tretej tretine očakávame od slovenských reprezentantov statický hokej, čo bude voda na mlyn pre kanadské hviezdy.

Viac o téme: Slovensko Kanada
  • Zdroj: sportky.sk