VIDEO Juventus ukončil sezónu vo veľkom štýle: Škriniarov faul odmenený červenou kartou

Juventus sa tešil z majstrovského tituluJuventus sa tešil z majstrovského titulu Zdroj: TASR

TURÍN - Futbalisti Juventusu ukončili majstrovskú sezónu víťazstvom. V poslednom kole talianskej ligy deklasovali Sampdoriu Janov 5:0, dva góly strelil argentínsky útočník Paulo Dybala.

V bráne domáceho Juventusu nastúpila obvyklá dvojka Neto, napriek tomu turínsky celok udržal 22. čisté konto v sezóne a vyrovnal rekord Serie A, ktorý drží práve Juventus spoločne s AC Miláno.

"Stará dáma" rozhodla o 29. ligovej výhre v sezóne už v prvej štvrťhodine. Po piatich minútach hlavou prekonal gólmana Brignoliho obranca Evra, o chvíľu neskôr bol za faul na Mandžukiča vylúčený slovenský obranca Sampdorie Škriniar a domáci navyše dostali k dispozícii pokutový kop. Brignola síce vystihol smer Dybalovej penalty, no gólu nezabránil.

V závere polčasu Dybala zvýšil druhou trefou v zápase a v tejto sezóne sa priamo podieľal už na 28 góloch: 19 ich dal a na ďalších deväť prihral. Žiadny hráč Juventusu nezaznamenal podobne úctyhodnú bilanciu v Serii A od ročníka 2007/08.

Záver zápasu patril obrancom. Jediný gól v sezóne si v záverečnom zápase pripísal Chiellini a skóre uzavrel jeho defenzívne kolega Bonucci.

Po zápase mohli prepuknúť oficiálne oslavy titulu, o ktorý dlho bojoval Juventus s Neapolom. Vychutnajte si zábery a radosť miestnych fanúšikov.

Juventus Turín - Sampdoria Janov 5:0 (3:0)
Góly: 15. a 37. Dybala (prvý z pok. kopu), 6. Evra, 77. Chiellini, 85. Bonucci, ČK: 14. ŠKRINIAR (Sampdoria) za faul
Milan Škriniar nastúpil v základnej zostave svojho mužstva a v 14. min dostal ČK, Dávid Ivan (obaja Sampdoria) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Viac o téme: FC Juventus Turín UC Sampdoria
  • Zdroj: ČTK, SITA, sportky.sk