Toronto premiérovo do finále konferencie: Na basketbalistov čaká oddýchnutý Cleveland

DeMar DeRozan v akcii
DeMar DeRozan v akcii

TORONTO - Vo finále Východnej konferencie basketbalovej NBA sa stretnú dva najlepšie tímy po základnej časti súťaže. Suverénny Cleveland, ktorý si v semifinále poradil s Atlantou 4:0 na zápasy a v tohtoročnom play-off ešte ani raz neprehral, v ňom vyzve Toronto po najdlhšej možnej sérii s Miami.

Raptors v nedeľu na vlastnej palubovke zvládli rozhodujúci siedmy zápas proti Heat, ktorých zdolali 116:89. Premiérový postup jediného kanadského klubu v súťaži do konferenčného finále režírovala americká dvojica rozohrávačov Kyle Lowry, DeMar DeRozan.


"Je skvelé počuť skandovať domáce publikum. Táto organizácia si to zaslúži, táto krajina si to zaslúži. Ďalší krok niekam, kde ešte nikdy neboli. Ale my sme ešte neskončili," navnadil fanúšikov v nedeľu 28-bodový DeRozan. Na jeho tím čakajú Cavaliers oddychujúci od 8. mája. Prvý duel je v Clevelande na programe v utorok. "Vieme, že máme pred sebou náročnú úlohu. Čeliť týmto hráčom je vždy veľká výzva," pripomenul 35-bodový Lowry.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA 
Toronto - Miami 116:89 (25:24, 28:23, 33:31, 30:11) - konečný výsledok série 4:3, Toronto postúpilo do konferenčného finále 
Najviac bodov: Lowry 35 (5 trojok), DeRozan 28, Biyombo 17 (16 doskokov) - Wade a Dragič po 16, Winslow 14 


Tagy: NBA

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA