VIDEO USA nevyšiel úvod podľa predstáv: Pred domácimi fanúšikmi podľahli Kolumbii

Carlos Bacca pred gólmanom  Bradom GuzmanomCarlos Bacca pred gólmanom Bradom Guzmanom Zdroj: SITA

SANTA CLARA - Futbalisti Kolumbie triumfovali v otváracom zápase 45. ročníka Copa América nad domácim USA 2:0. O cennom víťazstve na úvod rozhodli už v prvom polčase, keď sa najskôr v 8. minúte presadil premiérovo v národnom drese Cristian Zapata a tesne pred polčasom poistil triumf z penalty James Rodriguez.

Úvodný duel tradičného juhoamerického šampionátu, ktorý sa pri príležitosti osláv storočnice rozšíril aj do zóny CONCACAF, si nenechal ujsť ani prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino. Američania mali od začiatku ofenzívne chúťky, ale v 8. minúte ich schladil efektný Zapatov volej zvnútra pokutového územia po rozohranom rohu z pravej strany. Hralo sa síce vo vysokom tempe, no bez gólových príležitostí.

Až v závere polčasu zahral v pokutovom území rukou Yedlin a Rodriguez nariadenú penaltu premenil - 0:2. Druhý polčas priniesol niekoľko skvelých príležitostí na zmenu skóre, či už priamy kop Dempseyho alebo únik Baccu, no gól už nepadol.