Boj o Fortuna ligu prináša neuveriteľnú drámu: Košice prihrali postupové karty Prešovu

Košice už postup nemajú vo svojich rukáchKošice už postup nemajú vo svojich rukách Zdroj: facebook

KOŠICE - Futbalisti VSS Košice ani na druhýkrát nespečatili postup do najvyššej slovenskej súťaže, keď pred vlastnými divákmi prehrali v dueli 11. kola nadstavby s FK Pohronie 0:1.

Košičania však naďalej zostávajú na čele DOXXbet II. ligy v skupine o postup zásluhou lepšieho skóre pred Liptovským Mikulášom, vzájomné zápasy však majú lepšie Liptáci.

Postupové karty držia hráči Prešova, ktorí majú o jeden bod menej než spomínané tímy, ale na rozdiel od nich ešte odohrajú domáci zápas proti Seredi.

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Územnú prevahu mali Košičania, ale hostia ich do streleckých pozícií nepúšťali. Prvý polčas sa preto inak ako 0:0 ani skončiť nemohol. Domáci neprekvapili súpera ani v úvode druhého polčasu a po trinástich minútach prišiel trest. V priestore pred brankárom Ružinským sa ideálne zorientoval Matuškovič a poslal hostí do vedenia - 0:1.

Druhý gól hostí mohol pridať striedajúci Páleník v 70. minúte, ale sám pred odkrytou bránkou trestuhodne minul. Vyrovnať mohol v 81. minúte Trebuňak, po úniku však trafil len brankára Holeca. Košičania v závere vystupňovali svoj tlak, ale vyrovnávajúci gól nedosiahli.

FC VSS Košice - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:1 (0:0)
Gól: 59. Matuškovič
Rozhodoval: Straka, ŽK: Morgan - Matuškovič, Garaj, 1652 divákov.

Lokomotíva Košice - ŠK Slovan Bratislava B 4:0 (2:0)
Góly: 6., 43. Leško, 56. Zajac, 89. Človečko. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Hejnus - Morócz, Molnár, Kurčík, Nedorost. 150 divákov.

Partizán Bardejov - FC Nitra 3:1 (1:0)
Góly: 27., 63. Milunovič (prvý z 11 m), 60. Verčimák - 53. Staš (vlstný gól). Rozhodoval: Vlčej, ŽK: Verčimák - Dunda. 600 divákov.

ŠKF Sereď - MFK Partizán Liptovský Mikuláš 1:4 (0:2)
Góly: 89. Lovás - 19. Laco, 28. Jasenovský, 62. Mizerák, 77. Hirka. Rozhodoval: Piatka, ŽK: Pellet, Boženík, Laura - Jasenovský, Mizerák.

Viac o téme: 1. FC Tatran Prešov FC VSS Košice