VIDEO Česko nezvládlo generálku na EURO: Vyhorel aj Wales so striedajúcim Baleom

Ilustračné foto Tomáš Rosický (v červenom)Ilustračné foto Tomáš Rosický (v červenom) Zdroj: SITA

PRAHA - Futbalistom Česka nevyšla generálka na EURO 2016, keď v nedeľu v pražskej Eden Aréne podľahli Kórejskej republike 1:2. Ich ázijský súper pritom dostal od Španielska, ktoré je súperom Česka na blížiacom sa európskom šampionáte, debakel 1:6.

Waleská futbalová reprezentácia, ktorá bude 11. júna v Bordeaux prvým súperom Slovenska na majstrovstvách Európy, prehrala v nedeľňajšej generálke na ihrisku Švédska 0:3. Do siete hostí skórovali postupne Emil Forsberg, Mikael Lustig a John Guidetti.

Tréner "drakov" Chris Coleman poslal svoju najväčšiu ofenzívnu hviezdu na trávnik v 64. minúte, Gareth Bale z Realu Madrid vystriedal Andyho Kinga.

Slováci sa na stretnutie s Walesanmi nachystali o deň skôr, keď doma uhrali bezgólovú remízu s iným ostrovným protivníkom - Severným Írskom. Švédi sa na šampionáte predstavia v E-skupine spoločne s Belgičanmi, Talianmi a Írmi.

V nedeľu nezvíťazil ani druhý súper Slovenska na ME 2016 Rusko. Zverenci trénera Leonida Sluckého remizovali v Monaku so Srbskom 1:1. Rusi sa síce dostali do vedenia päť minút pred koncom gólom Arťoma Dziubu, ale už o tri minúty neskôr vyrovnal Aleksandar Mitrovič. Rusko nevyhralo už tri stretnutia po sebe, predtým si pripísalo prehry s Českom (1:2) a Francúzskom (2:4). Posledný víťazný zápas odohralo 26. marca proti Litve (3:0). So Slovenskom sa na ME 2016 stretne 15. júna o 15.00 h v Lille.