Veľký sen San Jose stále trvá! VIDEO Pittsburgh nevyužil finálový mečbal, stav série 2:3

Hokejisti San Jose úspešne odvrátili mečbalHokejisti San Jose úspešne odvrátili mečbal Zdroj: SITA

PITTSBURGH - Hokejisti San Jose Sharks sú stále v hre o Stanleyho pohár. V piatom súboji finále play off NHL 2015/2016 zvíťazili na ľade Pittsburghu Penguins 4:2 a znížili tak stav série na 2:3. "Tučniaci" nevyužili prvú možnosť na zisk titulu, naopak Sharks môžu vďaka vydretému triumfu stále snívať o svojom prvom majstrovskom pohári. Séria sa teraz presúva do Kalifornie, šiesty zápas je na programe v noci na pondelok (2.00 SELČ).

Pittsburgh dokázal ešte v prvej tretine expresne zmazať dvojgólové manko súpera, hostí prestrieľal v stretnutí jasne 46:22, na triumf mu to však nestačilo a tak musí majstrovské oslavy ešte odložiť. Domáci hráči si vylámali zuby na skvelom Martinovi Jonesovi, brankár "žralokov" zlikvidoval 44 súperových striel a stal sa druhou hviezdou zápasu. Honor prvej hviezdy si vyslúžil center druhého útoku Sharks Logan Couture, ktorý strelil jeden gól a pri ďalších dvoch asistoval. O víťazný zásah hostí sa postaral Švéd Melker Karlsson, výhru spečatil v 59. minúte gólom do prázdnej bránky kapitán San Jose Joe Pavelski.

PITTSBURGH PENGUINS - SAN JOSE SHARKS 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
Góly: 5. Malkin (Kessel, Letang), 6. Hagelin (Bonino)- 2. Burns (Karlsson, Couture), 3. Couture (Braun), 15. Karlsson (Couture, Dillon), 59. Pavelski (Thornton). Rozhodovali: O'Rourke, O'Halloran - Amell, Murray, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 46:22, 18.680 divákov.

Pittsburgh: Murray - Letang, Dumoulin, Lovejoy, Määttä, Schultz, Cole - Hörnqvist, Crosby, Sheary - Kessel, Bonino, Hagelin - Rust, Malkin, Kunitz - Fehr, Cullen, Kühnhackl

San Jose: Jones - Burns, Martin, Braun, Vlasic, Polák, Dillon - Pavelski, Thornton, Donskoi - Karlsson, Couture, Marleau - Ward, Tierney, Nieto - Wingels, Spaling, Zubrus