VIDEO Maďarsko má postup na dosah: Po senzačnom triumfe opäť nevyšlo naprázdno

Gábor Király a Kolbeinn Sigthorsson Gábor Király a Kolbeinn Sigthorsson Zdroj: SITA

MARSEILLE - Futbalisti Maďarska remizovali vo svojom druhom zápase na ME vo Francúzsku s Islandom 1:1 a sú blízko k postupu do osemfinále. Hoci po prvom polčase prehrávali po premenenej penalte Gylfiho Sigurdssona, cenný bod napokon vydreli po vlastnom góle Birkira Savarssona z 87. minúty. V tabuľke F-skupiny majú Maďari štyri body, Island má dva za dve remízy.

Obe mužstvá dosiahli v prvých zápasoch priaznivé výsledky, ale vzájomý duel sa začal opatrne. Prvá vážnejšia šanca prišla v 10. minúte a mal ju Island. Bödvarsson zakončil v pokutovom území, ale bránu maďarského veterána Királyho prehlavičkoval. Maďari mali územnú prevahu, ale obrana Islandu bola pozorná. To sa však nedalo v 30. minúte povedať o maďarskom obrancovi Kádárovi, ktorý sa jednoducho nechal odstaviť od lopty. Gudmundsson sa ocitol sám pred Királym, ktorý výborným zákrokom napravil chybu spoluhráča. V 38. minúte vznikla po rohovom kope Islandu skrumáž pred brankárom Királym, ktorý neudržal loptu a po páde Gunnarsona nariadil ruský rozhodca Karasev pokutový kop. Ten bezpečne premenil Gylfi Sigurdsson a Island prvýkrát v histórii ME viedol - 1:0.

Gábor Király a Kolbeinn Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA

Na hre Maďarska v úvode druhého polčasu bola viditeľná snaha o vyrovnanie, ale tá narážala na obetavo hrajúcich Islanďanov. V 50. minúte skúšal šťastie strelou spoza šestnástka Kleinheisler, ale jeho tvrdý pokus letel nad Halldórssonovu bránku. O vyrovnanie sa snažil aj maďarský kapitán Dzsudzsák, v 66. minúte strieľal z priameho kopu tvrdo, ale iba do pripraveného brankára Islandu. Podobná situácia sa opakovala aj v 76. minúte a na jej konci bol znovu pozorný Halldórsson. Maďarom sa dlho nedarilo prekvapiť dobre brániacich Islanďanov, ale v 87. minúte sa dočkali. Nikolič poslal loptu do predbránkového priestoru, kde si loptu nešťastne zrazil do vlastnej bránky obranca Savarsson. V nadstavenom čase mali Islanďania k dispozícii ešte priamy kop na okraji šestnástky, ale G. Sigurdsson maďarský múr neprestrelil.

Dianie v F-skupine sa uzavrie dvomi zápasmi v stredu. Hráči Islandu nastúpia na štadióne v St. Denis proti Rakúsku, Maďari v Lyone proti Portugalsku.

Viac o téme: Maďarsko Island