VIDEO Prvý gól na EURO spod Eiffelovky: Nefalšovaná francúzska radosť priamo z ulíc

Oliver Giroud strelil prvý gól na EURO 2016Oliver Giroud strelil prvý gól na EURO 2016 Zdroj: SITA

PARÍŽ - Trvalo to síce poriadne dlho, no vášnivý francúzsky dav na námestí pod Eiffelovou vežou sa dočkal a mohol kričať z plných pľúc. Domáce Francúzsko sa po nenápadnej akcii dostalo do vedenia zásluhou Giroudovej hlavičky.

Francúzi sa v prvom polčase nedokázali gólovo presadiť, no o to lepšie chutil vôbec prvý gól na EURO 2016. V úvode druhého polčasu všetko rozbehol Payet, ktorý bol v celom zápase najaktívnejším hráčom. Vždy sa snažil súpera zaskočiť svojou kreativitou. V 57. minúte sa mu podarilo poslať na Girouda centrovanú loptu, ktorý ju dokázal pretlačiť za brankára Tatarusanua.

Domáci fanúšikovia išli od radosti vyskočiť z kože. Tí, ktorí sa nedostali priamo na štadión, si zápas užívali na námestí pod Eiffelovou vežou. Stovky ľudí vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru.

Netrvalo však dlho a radosť bola preč. Ubehlo iba osem minút a Rumunsko dostalo výhodu pokutového kopu. Pred veľkoplošnou obrazovkou, a zrejme v celom Francúzsku, zavládlo ticho. Keď Bogdan Stancu vyrovnal stav na 1:1, ťaživý pocit, ktorého sa fanúšikovia zbavili iba nedávno, sa znovu vrátil.

Viac o téme: Francúzsko Oliver Giroud Dimitri Payet
  • Zdroj: sportky.sk