Blatter prichádza so šokujúcim odhalením: Horúce a studené loptičky počas žrebu!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ZÜRICH - Už bývalý prezident medzinárodnej futbalovej federácie FIFA Sepp Blatter potvrdil, že počas futbalového žrebu je možné podvádzať, hoci ho sledujú milióny fanúšikov. V rozhovore pre argentínsky denník sa rozrozprával o horúcich a studených loptičkách.

Blatter uviedol, že horúce a studené loptičky boli použité pri žrebe európskej klubovej súťaže. "Videl som to na vlastné oči, vyzeralo to ako podvod v prospech talianskeho tímu. Loptičky sa dali identifikovať tým, že boli buď studené alebo horúce," priznal bývali švajčiarsky futbalový funkcionár obvinený z korupcie. 

Blatter, ktorý bol vo funkcii prezidenta od roku 1998 až do 2016 sa však od takéhoto podvádzania dištancuje. "Nikdy som to nerobil, ale ostatní prezidenti áno. Zobrali do žrebu vlastné loptičky. Bol som čistý až do konca. Mám čisté svedomie," obhajuje sa. Informácie, ktoré zverejnili napríklad už aj švajčiarske noviny Blick by teoreticky mohli poškodiť Blatterovho nástupcu Gianniho Infantina, ktorý dlhé roky dohliadal na UEFA. 

Viac o téme: Sepp Blatter Žreb
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články