VIDEO Kucka v Amerike pobláznil fanúšikov: Aha, ako reagovali na Slovákovu parádu

Juraj Kucka a mladučký Gianluigi Donnarumma oslavujú triumf nad BayernomJuraj Kucka a mladučký Gianluigi Donnarumma oslavujú triumf nad Bayernom Zdroj: SITA

CHICAGO - Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka prispel gólom a premenenou jedenástkou k triumfu AC Miláno na prestížnom medzinárodnom turnaji Champions Cup nad hviezdnym Bayernom Mníchov. Predovšetkým jeho penaltová paráda ála Panenka nadchla divákov.

Dvadsaťdeväťročný Kucka si postavil loptu na biely bod ako tretí hráč Milána a svoj pokus chladnokrvne premenil, keď napodobnil slávny kop Antonína Panenku. Perfektný záber sa pri pokutovom kope Slováka podarilo zachytiť mladíkom za bránkou. Zaujímavá je reakcia amerických fanúšikov, ktorí sa chytali za hlavu a iba poznamenali: "Oh My God!"

Kucka v zápase vybehol na ihrisko v 46. minúte namiesto Ignazia Abateho a v 61. minúte poslal svoj tím do vedenia 3:2. Po narážačke s Niangom prešiel cez troch brániacich hráčov a jeho tečovaná strela z diaľky skončila v bránke. AC však nerozhodlo v riadnom hracom čase, v 90. minúte vyrovnal z penalty Frank Ribéry a tak nasledoval jedenástkový rozstrel, po ktorom sa radoval tím slovenského futbalistu.

Viac o téme: AC Miláno Juraj Kucka
  • Zdroj: športky, TASR