Famózny vstup Martina do olympijského turnaja: Favoritovi nadelil aj kanára!

Andrej MartinAndrej Martin Zdroj: TASR/HINA - Damir Senčar

RIO DE JANEIRO - Slovenský tenista Andrej Martin víťazne vstúpil do olympijského turnaja, keď v prvom kole dvojhry zdolal Američana Denisa Kudlu za 62 minút suverénne 6:0 a 6:3.

Martin dal v úvodnom sete svojmu súperovi za 25 minút nepopulárneho "kanára". V druhom sete síce dvakrát stratil svoje podanie, ale 120. hráčovi svetového rebríčka ATP nedal šancu pomýšľať na víťazstvo. V druhom kole sa slovenský tenista stretne s lepším z duelu medzi Nemcom Philippom Kohlschreiberom a Argentínčanom Guidom Pellom.

"Chcel by som pogratulovať Andrejovi, predviedol výborný výkon. Po všetkých stránkach bol lepší, diktoval hru, bol dobre sústredený. Som veľmi rád, že sa takto chytil, hneď v úvode súpera brejkol. V druhom sete síce prišli dve malé zaváhania, ale to sa dalo čakať, že sa Kudla trochu rozbehne. Andrej však bol lepším hráčom, nemal to síce jednoduché, ale zaskočil ho svojou hrou," povedal vedúci slovenskej tenisovej výpravy Miloslav Mečíř.

Súpera v 2. kole si plánovali Martin s Mečířom neskôr v sobotu vo vzájomnom zápase pozrieť: "Chceme si ich pozrieť ako hrajú, ako budú reagovať na povrch a aké údery budú hrať."

Austrálčan John Millman sa v sobotu v Riu de Janeiro stal prvým tenistom-mužom, ktorý na OH nadelil v singli svojmu súperovi dvojitého kanára. Takýmto spôsobom si poradil v 1. kole dvojhry s Litovčanom Ričardasom Berankisom a vyzve japonskú štvorku podujatia Kei Nišikoriho. Informáciu o precedense priniesol napríklad štatistik v službách Asociácie tenisových profesionálov (ATP) Josh Meiseles na svojom twitterovom konte.

Japonský tenista Kei Nišikori nasadený ako štvrtý bez zásadnejších problémov postúpil do 2. kola dvojhry na OH v Riu de Janeiro. Finalista newyorských grandslamých US Open 2014 v sobotu na úvod zdolal Španiela Alberta Ramosa-Viňolasa 6:2, 6:4. Dvadsaťšesťročný zverenec Danteho Bottiniho a Michaela Changa Nišikori bude medzi najlepšími 32 čeliť Austrálčanovi Johnovi Millmanovi, ktorý dal dvojitého kanára (6:0, 6:0) Litovčanovi Ričardasovi Berankisovi.

Gastao Elias (Portug.) - Thanasi Kokkinakis (Aus.) 7:6 (4), 7:6 (3)
Andreas Seppi (Tal.) - Iľja Marčenko (Ukr.) 6:3, 3:6, 7:6 (6)
Kei Nišikori (Jap.-4) - Albert Ramos-Viňolas (Šp.) 6:2, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-5) - Malek Jaziri (Tun.) 4:6, 7:5, 6:3
Marin Čilič (Chor.-9) - Grigor Dimitrov (Bul.) 6:1, 6:4
Taro Daniel (Jap.) - Jack Sock (USA-14) 6:4, 6:4
Kyle Edmund (V. Brit.) - Jordan Thompson (Aus.) 6:4, 6:2
John Millman (Aus.) - Ričardas Berankis (Litva) 6:0, 6:0