Slovenskí mladíci kúsok od obrovskej senzácie: Kanada zostala v poriadnom šoku!

Maxime Comtois (Kanada) strieľa rozodujúci tretí gól v predĺženíMaxime Comtois (Kanada) strieľa rozodujúci tretí gól v predĺžení Zdroj: FOTO TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali vo svojom úvodnom zápase B-skupiny na medzinárodnom turnaji Memoriálu Ivana Hlinku v Bratislave s favorizovanou Kanadou 2:3 až po predĺžení.

Zverenci trénera Norberta Javorčíka prehrávali 0:2, ale gólmi Michala Ivana a Filipa Krivošíka si senzačne vynútili predĺženie. O víťazstve "javorových listov" napokon rozhodol 28 sekúnd pred koncom nadstaveného času svojim druhým gólom v zápase Maxime Comtois. Kanada vyhrala aj na strely v pomere 43:23.

Memoriál Ivana Hlinku hráčov do 18 rokov

B-skupina (ZŠ Ondreja Nepelu, Bratislava)

Slovensko - Kanada 2:3 pp (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Góly: 51. M. Ivan (Krivošík, M. Roman), 59. Krivošík (M. Ivan) - 2. Tippett (Rasmussen, Veleno), 7. Comtois (Suzuki, Entwistle), 65. Comtois

Zostava SR: Ovečka - Korenčík, M. Ivan, M. Kupec, A. Žiak, Boldižár, Margus, D. Demo, Verbický - A. Ružička, M. Roman, Krivošík - Hrehorčák, M. Havrila, A. Liška - M. Kelemen, Köver, Fafrák - P. Eliáš, Kukľa, Stacho

Hlas (zdroj: hockeyslovakia.sk):
Norbert Javorčík (tréner SR "18"): "Pred turnajom sme si stanovili jasný cieľ - hrať dobrý hokej. To sa nám proti Kanade aj podarilo. Prvá tretina síce nebola oslnivá, keďže súpera bolo cítiť na ľade, ale postupne sme hru vyrovnali. Výkon sme vystupňovali v tretej časti, keď sme Kanaďanom strelili dva góly. Ten vyrovnávajúci, v hre bez brankára, bol zvlášť cenný. Nemám chlapcom čo vyčítať, musím ich pochváliť za výborný výkon, lebo brať body Kanade sa nestane každý deň."