Posledné miesto ich vôbec netrápi: Vlček a Tarr vedeli, do čoho idú

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček a Juraj Tarr
Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček a Juraj Tarr

RIO DE JANEIRO - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček a Juraj Tarr skončili na poslednej ôsmej priečke vo štvrtkovom A-finále disciplíny K2 na 1000 m na OH v Riu de Janeiro. Vôbec však neboli sklamaní, pretože túto disciplínu brali skôr ako kvalitný tréning pred kráľovskou káštvorkou s Denisom Myšákom a Tiborom Linkom. Medaily si podelili Nemci, Srbi a Austrálčania.

"Určite nás to netrápi, veď sme vedeli, do čoho ideme. Už v stredu sme boli prekvapení, že máme finále. Napríklad Francúzi či Česi na to trénovali a chceli finále, no nedali to. Myslím si, že z tohto pohľadu sme neskončili zle. Bol to aj dobrý tréning na K4, trochu sme sa zahriali a dostali sme svaly do takého pohybu, aký potrebujeme. Bol to fakt len taký tréning, dosiahli sme teda dobrý ´tréningový´ čas. Pocity zo stredy aj štvrtka boli podobné: nemali sme potrebnú uvoľnenosť. Chýbali tréningy, veď naposledy sme sedeli v dvojke na pretekoch v máji v Račiciach," poznamenal 37-ročný Juraj Tarr, o tri roky mladší Erik Vlček pokračoval: "Dalo sa predpokladať, ktoré posádky zoberú medaily. Tieto lode sú na vrchole už dlhšie, nemení sa to, len občas im my dokážeme ´zavariť vodu´. Tentoraz to nebol ten prípad... Myslel som si, že to nebude posledné ôsme miesto vo finále, ale aspoň siedme. Som teda trošku sklamaný.“

Vlček je trojnásobným majstrom sveta v dvojkajaku. Dva tituly získal v spoločnej lodi práve s Tarrom (K2 na 500 m a K2 na 1000 m) na MS 2014 v Moskve, na svetovom šampionáte 2011 v Szegede triumfoval v K2 na 1000 m s Petrom Gellem. Ďalších sedem titulov majstra sveta vybojoval Vlček ako člen štvorkajaka, Tarr dva. "Teraz si sadneme do štvorky a trochu sa povozíme. Je tam iný posed a trvá to pár minút, kým sa poriadne usadíme. Nepádlovali sme to už dva dni. Trochu sa povozíme a pripravíme na piatok," prezradil Vlček. "Oddýchneme si a ideme do vody na tréning štvorky. Popoludní pauza a zajtra ideme na to. Uvidíme, akú zvolíme taktiku, či zabojuje o priamy postup v rozjazde, alebo ušetríme sily na semifinále. Nebojím sa toho, že nepostúpime do finále. V rozjazde to minimálne skúsime a uvidíme, ako to dopadne. Vyhovuje nám viac štartov, pretože každá jazda je dobrý tréning. Z hľadiska regenerácie je zase lepšie ísť do finále priamo z rozjazdy. Pred záverečným bojom o medaily však bude pauza 24 hodín, preto semifinále neuškodí. Môžem povedať, že najlepšie sme jazdili, keď sme šli cez semifinále,“ poznamenal Tarr. 

Erik Vlček si myslí, že rozjazda Slovákov v K4 je poriadne 'nadupadná'. "Máme tam Austrálčanov aj Nemcov, čo je dosť kruté. Nemci isto zaútočia na priamy postup. My sa musíme rozhodnúť takticky, pretože semifinále bude o hodinu neskôr. V tejto sezóne sme na to raz doplatili. Na Svetovom pohári sme v rozjazde skončili tesne za Austrálčanmi a potom nám nezostali sily na semifinále. Všetci ostatní, ktorí si ušetrili sily, nás tam predbehli. Napokon to finále vyhrali Austrálčania a my sme s nimi natesno bojovali. Musíme si dávať pozor aj na takéto veci," dodal. Keďže mu vyšiel tip na medailové posádky v K2 na 1000 m, skúsil pripojiť aj prognózu v 'štvorkách': "Myslím si, že cenné kovy si podelíme my s Nemcami a Austrálčanmi."


Tagy: Juraj Tarr Erik Vlček

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA