Dvojkajak Vlček - Tarr síce vo finále, ale posledný: Zlato si v K2 vybojovali Nemci

: Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček a Juraj Tarr : Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček a Juraj Tarr Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil v A-finále K2 na 1000 m na OH v Riu de Janeiro posledné ôsme miesto. Zlato získali favorizovaní Nemci Max Rendschmidt s Marcusom Grossom, striebro patrí Srbom Markovi Tomičevičovi s Milenkom Zoričom. Bronz si vypádlovali Austrálčania Ken Wallace s Lachlanom Tameom.

Vlček s Tarrom figurovali po polovici trate na piatej priečke, po druhej päťstovke klesli o tri pozície. Pred odletom do Ria sa na K2 špeciálne nepripravovali a už postup medzi elitnú osmičku bol pre nich úspechoch. Ich prioritou je totiž uspieť v štvorkajaku, kde sa predstavia spoločne s Denisom Myšákom a Tiborom Linkom. Finále K4 na olympijskom kilometri je na programe v sobotu popoludní SELČ. Vlček v K2 zopakoval výsledok z OH 2012 v Londýne, kde štartoval s Petrom Gellem.

Vlček je trojnásobným majstrom sveta v dvojkajaku. Dva tituly ziskal v spoločnej lodi práve s Tarrom (K2 na 500 m a K2 na 1000 m) na MS 2014 v Moskve, na svetovom šampionáte 2011 v Szegede triumfoval v K2 na 1000 m s Petrom Gellem. Ďalších sedem titulov majstra sveta vybojoval Vlček ako člen štvorkajaka, Tarr dva.

Tarra mrzelo, že vo finále K2 s Vlčekom nepredbehli aspoň jednu loď. "Mrzí nás ten záver, mohli sme byť na siedmom mieste. ale to bol len prvý pocit. Už si z toho ďalej nemusíme robiť hlavu, lebo bolo prekvapenie, že sme vôbec postúpili do finále. Bol to pre nás dobrý tréning na K4. Trochu sme sa prepálili. Potrebujeme takpovediac dostať svaly do pohybu."

Vlček bol pred štartom finálovej jazdy realista. "Rátali sme s tým, že skončíme na ôsmej priečke, aj keď ja som veril, že by to mohlo byť aj siedme miesto. Teraz sa trochu vydýchame, sadneme do štvorky, povozíme sa. Predsa je to len iný posed, v štvorkajaku sme nepádlovali už dva dni." 

K2 mužov na 1000 m - A-finále: 1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Nem.) 3:10,781 min, 2. Marko Tomičevič, Milenko Zorič (Srb.) 3:10,969, 3. Ken Wallace, Lachlan Tame (Aus.) 3:12,593, 4. Emanuel Silva, Joao Ribeiro (Portug.) 3:12,889, 5. Ričardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Litva) 3:14,748, 6. Nicola Ripamonti, Giulio Dressino (Tal.) 3:14,883, 7. Tibor Hufnágel, Benjámin Ceiner (Maď.) 3:15,387, 8. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:15,916

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Juraj Tarr Erik Vlček
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články