Neúspešný vstup Nitry do Ligy majstrov: Tesná prehra slovenského majstra v Nórsku

Slovenský šampión si pripísal tesnú porážkuSlovenský šampión si pripísal tesnú porážku Zdroj: chl.com

STAVANGER - Štvrtkovou tesnou prehrou v základnej J-skupine 1:2 na ľade nórskeho Stavangeru Oilers vstúpili hokejisti slovenského majstra HK Nitra do nového ročníka Ligy majstrov 2016/2017.

Všetky tri presné zásahy padli v rozpätí desiatich minút úvodnej tretiny. Na gól Sveina Pettera Falka-Larssena v čase 5:16 min už o 18 sekúnd odpovedal Kanaďan v službách hostí Judd Blackwater, misky váh na stranu "olejárov" naklonil a napokon aj rozhodol kapitán mužstva Kristian Forsberg. Nitra sa o prvé body do tabuľky pokúsi v sobotu 27. augusta o 17.00 h v domácom prostredí proti českej Plzni.

Liga majstrov - J-skupina - štvrtok:
Stavanger Oilers (Nór.) - HK Nitra (SR) 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 6. Falk-Larssen (Kunes), 16. K. Forsberg (Kissel, Dahl-Andersen) - 6. Blackwater (M. Versteeg, Marek Slovák)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sewell (V. Brit.), Solem - Nordberg, Braten (všetci Nór.)

Stavanger: K. Holm - Kunes, Solberg, Sveum, Humphries, Rokseth, Macaulay, Mostue Larsen, Björnevoll - T. Kristiansen, Soares, Salsten - M. Söberg, K. Forsberg, Hoff - Kissel, Van Guilder, Dahl Andersen - Lorentzen, Falk-Larssen, Medhus

Nitra: M. Valent - Ordzovenský, M. Versteeg, Mezei, Rais, F. Kuzma, P. König, Pupák, Bajtek - Laliberté, M. Slovák, Blackwater - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - J. Štefanka, L. Paukovček, Macík - Chalupa, Bene, Piačka

Dušan Milo, asistent trénera HK Nitra: "Chlapcov musíme pochváliť. Mali sme nasadenie, pohyb, vytvorili sme si aj šance. Nemôžeme si nič vyčítať. Mali sme aj viacero gólových príležitostí, ale škoda, že sme ich nevyužili. Naši hráči videli, že sa s týmto súperom dá hrať. Mali sme na nich korčuliarsky aj technicky. Brankár Valent chytal dobre, podržal mužstvo a za dva inkasované góly nemohol."

C-skupina:
Adler Mannheim (Nem.) - HC Lugano (Švaj.) 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

E-skupina:
Krefeld Penguine (Nem.) - Kärpät Oulu (Fín.) 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Tabuľka E-skupiny:
1. Kärpät 2 2 0 0 0 6:2 6
2. Vítkovice 1 0 0 0 1 2:4 0
3. Krefeld 1 0 0 0 1 0:2 0

M-skupina:
Black Wings Linz (Rak.) - SC Bern (Švaj.) 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Tabuľka M-skupiny:
1. Bern 2 2 0 0 0 9:4 6
2. Linz 1 0 0 0 1 1:3 0
3. Košice 1 0 0 0 1 3:6 0

N-skupina:
Viedeň Capitals (Rak.) - AIK Skelleftea (Švéd.) 3:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)