Kapitán Nagy kritizoval rozhodcov: Bol som zvyknutý, že také zákroky sa pískajú!

Ladislav NagyLadislav Nagy Zdroj: FOTO TASR – František Iván

KOŠICE - Po dvoch domácich zápasoch v Lige majstrov sú hokejisti HC Košice bez bodu a najmä prehrou 2:3 s Linzom si skomplikovali šance na postup.

Proti rakúskemu tímu boli lepším mužstvom, mali viac striel a aj tréner Linzu Rob Daum priznal, že jeho tím vyhral najmä vďaka výkonu brankára. Košičania však neskladajú zbrane a pred dvomi zápasmi na ľade svojich nedávnych súperov živia nádej na postup.

V polovici zápasu proti Linzu to vyzeralo na cenné víťazstvo slovenského tímu. Ten síce v prvej tretine gólovo nezúročil streleckú prevahu, ale v druhej časti v priebehu necelej minúty otočil skóre z 0:1 na 2:1 a bol psychicky na koni. Ďalšie košické góly však neprišli, naopak súper využil dve defenzívne zaváhania Čadových zverencov a získal prvé dva body. "Niektoré góly, ktoré dali, už asi nikdy nedajú. Hokej je však o góloch a my musíme premieňať svoje šance. Prevyšovali sme ich, ale nedokázali sme to prejaviť aj gólovo," poznamenal útočník Gabriel Spilar.

Práve jeho novovzniknutá formácia s centrom Jakubom Sujom a krídelníkom Ladislavom Nagyom sa postarala o oba košické góly. Táto trojica mala príležitosti aj vo viacerých presilovkách, ale bez želaného efektu. Hostia mali sedem vylúčených, čo v praxi znamenalo šesť presiloviek "oceliarov," ale podľa kapitána Ladislava Nagya mohlo byť početných výhod aj viac. "Z ich strany tam bolo veľa držania a sekania, mohli sme mať aj viac presiloviek. Ja som bol zvyknutý na to, že také zákroky sa pískajú. Tu to rozhodcovia viac tolerovali. Pravdou však je, že zápas sme prehrali po našich chybách. Góly sme dostali po individuálnych zaváhaniach, ktoré sa nesmú stávať. Tak tomu bolo aj pred tretím gólom, keď sme mali na hokejke čistý puk, stačilo to hodiť po mantineli, ale my sme si to skomplikovali a napokon to voľný hráč pred bránkou trafil presne," poznamenal Nagy, ktorý sa košickým divákom predstavil prvýkrát v sezóne.

Skúseného útočníka prehra 2:3 mrzela, ale veľkú vedu z nej zbytočne nerobil. "Oni vyhrali u nás, my môžeme u nich. Myslím si, že po celých 60 minút sme boli lepším tímom, ale musíme sa ešte zlepšiť v koncovke. Po prvých dvoch zápasoch vieme, že sa dá hrať s obomi súpermi, s Bernom aj Linzom. Musíme sa však vyvarovať individuálnych chýb," poznamenal Nagy. Po návrate do materského klubu si bývalý reprezentant zvyká na pozíciu kapitána a slovo si vezme aj pred dôležitým utorňajším zápasom v Linzi. "Aj pred zápasom s Linzom som chalanom povedal nejaké veci a určite niečo poviem aj pred ďalším zápasom. Proti Linzu sme prehrali, ale do druhého zápasu proti tomuto súperovi môžeme ísť sebavedomo, pretože vieme, že sme boli lepším mužstvom," dodal Ladislav Nagy.

Viac o téme: HC Košice Ladislav Nagy