Duda objasňuje zdravotný stav: Všetko je trochu inak, než odznelo v nemeckých médiách

Ondrej Duda
Ondrej Duda

BERLÍN - Ofenzívny stredopoliar slovenskej futbalovej reprezentácie Ondrej Duda možno príde na pondelňajší zraz do Senca (15.00 h) pred úvodným jesenným asociačným termínom, ale proti Angličanom v nedeľu 4. septembra v Trnave na začiatku kvalifikácie MS 2018 si zrejme nezahrá. Má zdravotné problémy, všetko je však trochu inak, než napospol odznieva v ostatnom období v nemeckých médiách v súvislosti s týmto hráčom Herthy Berlín.

"Nie je to problém s kolenom, ale dlhší čas má trápi šľacha pod ním. Lekári vravia, že to nie je nič vážne. Je to iba výsledok toho, že som v mladosti rýchlo vyrástol. Hrať sa s tým dá, len ma to niekedy obmedzuje. Teraz mi to lekári dávajú do poriadku. Je na to čas," vysvetlil 21-ročný rodák zo Sniny pre denník Šport. 

"Zatiaľ sme v kontakte s vedením Herthy. Klub na našu nomináciu zareagoval mailom, že Ondrej je zranený, respektíve zdravotne nespôsobilý. Oficiálne sme si teda vyžiadali zdravotnú dokumentáciu, aby sme ju mohli prekonzultovať s našimi lekármi. Momentálne čakáme na jej doručenie. Na základe toho sa rozhodneme, či budeme trvať na tom, aby prišiel na zraz a pozreli sa naňho naši lekári, alebo nie," objasnil asistent trénera reprezentácie Jána Kozáka Štefan Tarkovič. 

"Nateraz nechcem špekulovať o ´pláne B´. Samozrejme, máme v zálohe aj iné alternatívy. Kým však nebude definitíva ohľadom Ondreja, dovtedy by som nerád niečo predbiehal," dodal Tarkovič. 

Podľa Berliner Morgenpost bude Duda chýbať minimálne do polovice októbra. "Pracujeme na jeho fyzickej pripravenosti. Musí mať organizmus, ktorý dokáže ustáť bundesligovú záťaž. Uvedomujem si, že terajšia situácia je frustrujúca pre samotného hráča, mužstvo, realizačný štáb aj fanúšikov," skonštatoval kouč Herthy Pál Dárdai.


Tagy: Slovensko Hertha BSC Berlín Ondrej Duda

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter - Hertha BSC

DISKUSIA