VIDEO Historický moment čínskeho hokeja: Prsty v tom majú aj dvaja Slováci!

Tomáš Marcinko (úplne vpravo) prispel k výhre čínskeho klubuTomáš Marcinko (úplne vpravo) prispel k výhre čínskeho klubu Zdroj: khl.ru

CHABAROVSK - Hokejisti čínskeho účastníka medzinárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Červenej hviezdy Kchun-lun zvíťazili v ich historicky prvom zápase v súťaži na ľade Amuru Chabarovsk 2:1.

Podiel na tom majú aj slovenskí legionári v drese čínskeho nováčika Tomáš Marcinko a Martin Bakoš, ktorí asistovali pri úvodnom góle súboja Seana Collinsa z Kanady v 14. minúte prvej tretiny.

Štvrtkový zápas mal dramatický záver, v 58. minúte vyrovnal fínsky legionár domácich Kristian Kuusela, ale v poslednej minúte strhol víťazstvo na stranu hostí jeho krajan Tuukka Mäntylä.

Najbližšie sa Červená hviezda predstaví v pondelok na domácom ľade v Pekingu proti Vladivostoku. Neftechimik Nižnekamsk zaznamenal druhý triumf v sezóne, keď vyhral na ľade Severstaľu Čerepovec 2:0. Po dvoch bezgólových tretinách sa v priebehu troch minút presadili legionári Richard Gynge a Dan Sexton.

KHL - štvrtok:

CSKA Moskva - Ak Bars Kazaň 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 12. A. Popov, 44. K. Petrov, 47. D. Denisov, 60. Telegin - 15. Azevedo, 35. Žukov

Jugra Chanty-Mansijsk - Metallurg Magnitogorsk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 22. a 51. Varfolomejev - 6. Tereščenko

Severstaľ Čerepovec - Neftechimik Nižnekamsk 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 48. Gynge, 60. Sexton

Amur Chabarovsk - Červená hviezda Kchun-lun 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 58. Kuusela - 14. Collins (MARCINKO, BAKOŠ), 60. Mäntylä

Viac o téme: Tomáš Marcinko Martin Bakoš Červená hviezda Kchun-lun