Úspešný vstup mladíkov do kvalifikačných bojov: Sedemnástka trpaslíkovi nedala šancu

Slovenská sedemnástka pred súbojom so San Marínom
Slovenská sedemnástka pred súbojom so San Marínom

DUNGANNON - Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov vstúpila úspešne do turnaja prvej fázy kvalifikácie o postup na ME 2017. Zverenci trénera Ladislava Hudeca triumfovali v severoírskom Dungannone nad San Marínom hladko 4:0.

9. skupina - Severné Írsko:

San Maríno - Slovensko 0:4 (0:1)
Góly: 44. Potoma, 49. Murcko, 50. Gerebenits, 59. Saxa, ŽK: 67. Tomassini - 39. Filipiak

SR "17": Fojtíček - Strachan, Petro, Filipiak (60. Pišoja), Dávidík (67. Tvrdý) - Krkoška, Kadák - Murcko (56. Svetlošák), Potoma, Saxa - Gerebenits

Ladislav Hudec, tréner SR "17" /zdroj: SFZ/: "Dobre sme vstúpili do zápasu. V druhej minúte sme mali šancu, hneď na to ďalšia zaujímavá šanca. Kopali sme veľa štandardiek, priamych kopov a rohov. Pomaly sme sa však dostávali do tlaku na strelenie prvého gólu a to nás začalo brzdiť. Začali sme rýchlejšie a zbrklejšie hrať, namiesto toho, aby sme si loptu podržali a pripravili si dobrú situáciu na gól. Cez prestávku sme chalanov ukľudnili, povedal som im že po spresnení hry určite príde aj vytúžený gól. Našťastie v 10. minúte druhého polčasu už bolo 0:3, potom sa už zápas dohrával. Povinné tri body sme zvládli a veríme, že dobre budeme pripravení na stredajší zápas."

V stredu o 20.30 SELČ čaká mladých Slovákov v Belfaste súboj s domácim Severným Írskom a v sobotu (16.00) s rovesníkmi zo Španielska. Postup si vybojujú prvé dva tímy a päť najlepších tímov z tretích miest všetkých skupín.

Španielsko - Severné Írsko 4:0 (2:0)


Tagy: Slovensko Ladislav Hudec San Maríno

Zdroj:
TASR
Foto:
futbalsfz.sk/Michal Hrnčíř

DISKUSIA