VIDEO najkrajšieho zákroku na šampionáte: Halák už padol, všetko zachránil tento muž!

Dennis Seidenberg odpratal puk na bránkovej čiareDennis Seidenberg odpratal puk na bránkovej čiare Zdroj: SITA/AP

MONTREAL - Výber Európy mal byť len do počtu ako zlepenec kvalitných hráčov, no z krajín, kde ich je málo. Napokon prekvapil, po dvoch dueloch Svetového pohára v hokeji má na konte dve víťazstvá - jedno v základnom hracom čase a jedno po predĺžení. Aj keď celkovo od zápasov na turnaji očakávali fanúšikovia väčšiu kvalitu s vyšším nasadením hráčov, duel Európanov s Českom priniesol lepší hokej ako je priemer na turnaji.

V napínavom pondelkovom dueli diváci videli viacero situácií, ktoré ich nútili zatajiť dych. A ďalšie sa objavili mimo televízneho prenosu po tom, ako organizátori turnaja stiahli zábery z kamier na prilbách rozhodcov. Na sociálnych sieťach koluje záber od jedného z arbitrov, na ktorom vidno obrovské nasadenie hráčov napriek tomu, že nehrajú za klub ani v národnom drese. Slovenský gólman Jaroslav Halák už bol síce prekonaný, no takmer tesne na bránkovej čiare zachytil puk 35-ročný nemecký obranca Dennis Seidenberg, v tíme Bruins spoluhráč Zdena Cháru.

Výber Európy so šesticou Slovákov napokon zdolal Česko 3:2 po predĺžení. Ďalší zápas čaká výber generálneho manažéra Miroslava Šatana v noci na štvrtok o druhej nad ránom.

Viac o téme: Jaroslav Halák Dennis Seidenberg Výber Európy
  • Zdroj: športky